«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. Mutlaka Takip Edilmesi Gerekli Olan İş İnsanların

Mutlaka Takip Edilmesi Gerekli Olan İş İnsanların

Mutlaka-Takip-Edilmesi-Gerekli-Olan-İş-İnsanların

Mutlaka Takip Edilmesi Gerekli Olan İş İnsanların

Yabancı veya Türk, yapmış oldukları işler ile dünyadaki birçok kişiye servetleriyle adından söz ettiren veya ilham kaynağı olan iş insanları denildiğinde mutlaka takip edilmesi gerekli olan bazı iş insanları bulunmaktadır.

  • Elon Musk

Amerikalı Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su olup, özellikle yaptığı Twitter paylaşımları ile sıkça gündem olan iş insanı olarak tanınmaktadır.  28 Haziran 1971 doğumlu olan Elon Musk, endüstriyel tasarımcı, mühendis ve teknoloji girişimcisidir. Doğum yeri olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin dışında, ABD ve Kanada vatandaşıdır. Elon Musk, 2018 senesinde Kraliyet Topluluğu Üyesi seçilmiştir. Ayrıca Elon Musk, SpaceX şirketinin kurucusu olarak bilinmektedir. 2016 yılı Aralık ayında Forbes dergisinin yayımlamış olduğu Dünyanın En Güçlü İnsanları listesinde 25.sırada yer almıştır. Forbes’un2019 yılında yayımlamış olduğu Dünyanın En Yenilikçi İnsanları listesinde ilk sırada yer almıştır. 2021 yılı Ocak ayının ilk haftasında Jeff Bezos’u geçen Elon Musk, yaşayan en zengin kişi unvanını almıştır.

  • Mark Cuban

Amerikan basketbol takımı olan Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, ayrıca Linkedin hesabı üzerinden iş modelleri ve yatırımcı bulma, iş geliştirme konuları üzerine oldukça önemli etkinlikler düzenlemekte olup, dünyanın birçok yerinden girişimciye ve iş insanına ilham kaynağı olmaktadır. Linkedin alanında oldukça aktif şekilde yer alan Mark Cuban mutlaka takip edilmesi gerekli olan iş insanları arasında bulunmaktadır. Mark Cuban’ın Linkedin’de, 6 milyon 240 bin takipçisi yer almaktadır.

  • Bill Gates
Okumalısın ;
E-ticarete Atılmak İçin İlham Veren Girişimcilik Hikayeleri

Bill Gates, Seattle’da 28 Ekim 1955 tarihinde doğmuştur. Amerikalı iş insanı, yatırımcı, yazar, yazılımcı ve girişimcidir. Bill Gates, Microsoft’un kurucusudur. Microsoft, kendisini mikro bilgisayarlar için yazılımlar geliştirmeye adamış olan ilk işletmelerdendir. Aradan çok kısa bir zaman geçtikten sonra General Electric gibi önemli şirketler, Microsoft’un devamlı müşterilerinden olmaya başlamıştır. Bill Gates; 1977 yılında, aletlerini BASIC’le donatabilmek için, Commodore, Tandy ve Apple gibi PC üreticileri ile lisans sözleşmeleri imzalamıştır. Ayrıca Pascal, COBOL, FORTRAN gibi yazılım dillerini geliştirerek, Microsoft’a üstünlük ve uluslararası pazar yollarının kendilerine açılmasını 1978 yılından sonra ilk Japonya olmak üzere sağlamıştır. Bill Gates’in Linkedin alanında 30 milyon takipçisi yer almaktadır.

  • Arianna Huffington

Arianna Huffington, Thrive Global’in kurucusu ve aynı zamanda CEO’sudur. Huffington Post’un kurucusu, Uyku Devrimi de dâhil olmak üzere on beş kitabın yazarıdır. Arianna Huffington, Time dergisinin dünyanın en etkili bin insanı listesine ve ayrıca Forbes’un en güçlü kadınları listesine seçilmiştir. Arianna Huffington’un Linkedin’de 9 milyon 502 bin kişiden oluşan takipçisi yer almaktadır.

  • Allie K. Miller

Allie K.Miller, dünyanın ünlü ticaret devleri arasında yer alan Amazon’un İş geliştirme ve Yapay zekâ departmanın ABD başkanıdır. Allie K.Miller aynı zamanda IBM’de en genç yapay zekâ ürünü üretmiş olan kadınıdır. Bu alanla ilgilenen kişilerin takip etmesi gereken isimlerden biridir.

  • Acun Ilıcalı
Okumalısın ;
Twitter’da Takip Etmeniz Gereken Metrikler

Ali Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de doğmuştur. Türk televizyoncusu, girişimci ve aynı zamanda sunucudur. Uluslararası iş insanı ve yapımcıdır. Televizyon kanalları TV8 ile TV8,5’un ve dijital platform Exxen’in sahibidir. ABD, Yunanistan, Meksika, Kolombiya, Romanya, Brezilya ve Macaristan dâhil dünyanın birçok ülkesinde yapım şirketleri yer alan, dünyanın önde gelen televizyon kanallarına yapımlar yapmakta olan ve çalışmış olduğu kanallara yayın stratejileri geliştirmektedir. Aynı zamanda Acun Medya Grubunun kurucusu ve yönetim kurulunun da başkanıdır. Dünya genelindeki ilk realite ve sporun bir arada olduğu yarışma Exathlon’un format sahibi olup, İngiltere EFL Championship ekiplerinden Hull City AFC futbol takımının da yeni patronu olarak bilinmektedir.

  • Murat Ülker

Murat Ülker, 21 Mart 1959 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk iş insanı ve sanayicidir. Murat Ülker, 2021 senesindeki 6,3 milyar dolarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin, dünyanın da 421. en zengin kişisi unvanına sahip olmuştur.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *