«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Cdiscount’ta Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Cdiscount’ta Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Cdiscount

Cdiscount’ta Satış Nasıl Yapılmaktadır?

İnternet üzerinden hizmet veya ürün satmak isteyen kişilerin kullanabilecek oldukları bazı alanlar yer almaktadır. Genel olarak işletmeler ve kişiler satış yapmak istedikleri yöntemlere ve alanlara yönelirlerken getiriler doğrultusunda hareket etmektedir.  Bu sebeple son zamanlarda pek çok kişinin e-ticaretle birlikte e-ihracata da yöneldiği bilinmektedir. E-ihracat yapmak isteyen markalar çoğunlukla e-ihracat pazaryerleri ve siteleri üzerinden satış yapmayı uygun görmektedir.

Markaların genel olarak e-ihracat pazaryerlerinden eBay, Aliexpress, ETSY, Amazon gibi oldukça yaygın alanların yanı sıra son zamanlarda Cdiscount gibi alanlarda da satış yapmaya başlamış oldukları bilinmektedir.

Cdiscount da mağaza açılarak hizmet ve ürünler yurtdışına satılabileceği alanlar arasında yer almaktadır.

Cdiscount Ne Demektir?

Cdiscount, Herve Charle, Cristophe Charle ve Nicolas Charle tarafından 1998 senesinde kurulmuş olup, Fransa’da faaliyet göstermekte olan e-ticaret pazaryeri alanıdır. Cdiscount, merkezi Fransa’da olup, markaların gıda ürünleri, elektronik ve elektrikli ürünler, ev aletleri gibi kategorilerde satış yapabilecekleri bir alandır.

e-ticaret istatistiklerine bakıldığında Cdiscount’un Fransa’nın en büyük ciro kazanmakta olan e-ticaret şirketi olduğu görülmektedir. Bu sebeple günümüzde de yurtdışına satış yapmayı istemekte olan pek çok işletme ve kişinin bu alanda mağaza açmayı istediği bilinmektedir.

Okumalısın ;
E- Ticaret Paketleri ve E-Ticaret Sitesi Özellikleri

Cdiscount’ta Satış Yapmanın Avantajları

Cdiscount pazaryeri alanında satış yapmaya karar veren markalar ve kişiler Cdiscount’ta satış yapmanın avantajlarından faydalanabilmek için bu pazaryeri alanını tercih etmektedir.

 • Cdiscount, Fransa’nın bilinen en büyük e-ticaret sitelerindendir. Bu sebeple sitenin marka bilinirliği oldukça fazladır.
 • Cdiscount, hem satıcıları hem de alıcıları koruyan bir alan olarak bilinmektedir. Bu sebeple de kişiler Cdiscount üzerinden güvenli bir biçimde alışveriş yapabilmektedir.
 • Cdiscount’ta satış yapmakta olan işletmeler ve kişiler hizmetlerini ve ürünlerini pek çok ülkeye satabilmektedir. Bu durum markaların hedef kitlelerini genişletebilmelerine yardımcı olmaktadır.
 • Cdiscount’ta satışı yapılacak pek çok ürün grubu yer almaktadır.
 • Lojistik ve operasyonel süreçlerin yönetimlerinde Cdiscount, satıcılara yardımcı olabilmektedir.
 • Cdiscount oldukça geniş ürün yelpazelerine sahip olan bir alandır.
 • Türkiye’den Fransa’ya ürün veya hizmet satışı yapmayı isteyen kişiler Cdiscount ‘ta bir mağaza açılışı yaparak KDV’siz bir biçimde fatura kesmekte ve mikro ihracat yapmaktadır.
 • Cdiscount pazaryerinde satış yapan kullanıcılar markalarını uluslararası boyuta kolaylıkla taşıyabilme imkânına sahiptir.
 • Cdiscount, pek çok pazaryeri alanına göre daha düşük komisyon oranlarıyla çalışılabilecek bir pazaryeri alanıdır.
 • Cdiscount bilinen bir pazaryeri alanı olduğundan bazı dönemlerde kampanyalar düzenlemekte ve bu kampanyalar ile satıcılarda ürünlerini kolaylıkla satabilmektedir.
 • Cdiscount’un düzenlediği kampanyalar ile markaların görünürlükleri hızlı ve daha kolay artış göstermektedir.
 • Kampanya dönemlerine bağlı olarak markaların ürün satışlarındaki oranlar artış göstermektedir.
Okumalısın ;
En Çok Tercih Edilen ve En İyi SEO Analiz Siteleri Araçları

Bunlar Cdiscount’ta ürün satışı yapmanın markalara sağlayabilecek olduğu avantajlardan bazılarıdır. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen işletmeler ve kişiler Cdiscount’ta mağaza açarak ürün satışı yapmaya başlayabilmekte ve avantajlardan da yararlanabilmektedir.

Cdiscount’ta Satış Yapmanın Dezavantajları

Cdiscount’ta satış yapmanın avantajları olduğu gibi bazı durumlarda bu alanın dezavantajlı durumlarının da olduğu bilinmektedir. Cdiscount’ta satış yapmanın bazı dezavantajları da ;

 • Cdiscount genel olarak en fazla Fransa’da kullanılmakta olan bir alan olduğundan işletmelerin ve kişilerin Fransızca bilmeleri gerekmektedir.
 • Pek çok pazaryeri alanında olduğu gibi Cdiscount’ta da satış yapılabilmesi için komisyon ödenmesi gerekmektedir.
 • Cdiscount pazaryeri alanı olduğundan bu alanda satış yapacak markaların marka bilinirliği yaratabilmeleri zordur.
 • Bu alanda rekabet oldukça fazla olduğundan işletmelerin ve kişilerin oldukça iyi stratejiler geliştirebilmesi gerekmektedir. Aksi durumda e-ticaret alanındaki başarılar olumsuz etkilenebilmektedir.
 • Cdiscount’ta mağaza puanı artırmak için operasyonel süreçlere önem verilmesi gerekmektedir.

Cdiscount’ta satış yapma gibi bir durumda karşılaşılabilecek olan dezavantajlı durumlardan bazıları bunlardır. Ancak bu alanda satış yapılmasının avantajlarının daha fazla olduğu bilindiğinden e-ticaret yöntemiyle Fransa’ya ürün satışı yapmayı isteyenlerin bu alanı incelemelerinde fayda vardır.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *