«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Cimri Komisyon Oranları Nelerdir?

Cimri Komisyon Oranları Nelerdir?

Cimri Komisyon Oranları Nelerdir

Cimri Komisyon Oranları Nelerdir?

Cimri.com, ürün satışlarını yapmakta olan mağazaları listelemekte olup, satış alınan veya satış yapılan bir alan değildir. Ürünleri karşılaştırabilme imkânı sunmakta olan aynı ürünü birçok mağazada inceleme, görebilme ve satın alma kararı veren rehber niteliği taşımaktadır.

Cimri.com Ne Demektir?

Cimri.com, katalog sistemiyle çalışmakta olan bir alışveriş rehberi olarak bilinmektedir. Cimri.com 2008 senesinde hayata geçirildiği bilinmektedir. 2011 senesinde İlab Ventures tarafından satın alınmış olan cimri.com, Türkiye’de en fazla kullanılan alışveriş rehberlerindendir.

Cimri.com, ürünlerin mağazalarda bulunan popüler ürünleri, yeni ürünleri, aranan ürünlere benzer ürünleri, kullanıcı yorumlarını, videolarını, resimlerini, teknik özelliklerini, açıklamalarını, fiyat geçmişlerini ve güncel fiyatların görülebileceği geniş kataloğa sahip çevrimiçi alışveriş rehberidir. Fiyat karşılaştırmalarının yapılabileceği en ideal sitelerden biridir.

Cimri.com Nasıl Çalışmaktadır?

Cimri, com, satın alınmak istenilen ürünlerin internet ortamında karşılaştırılmasını sağlayabilmektedir.  Ürünleri; güncelliğe göre sıralayarak en son model ürünleri, popülerliğe göre sıralayarak en çok tercih edilen ürünleri, fiyata göre sıralayarak da en düşük fiyatlı ürünleri tek bir sayfada görebilmeyi sağlamaktadır.

Ürünlerin satılmakta olduğu mağazaları da listelemekte olan sitede mağazaya ait olan bilgilere de ulaşabilmek mümkündür. Bu bilgiler e-posta ödeme bilgileri, telefon ve adres bilgilerini içermektedir.

Okumalısın ;
Hashtag Nedir ve Nasıl Kullanılmaktadır?

Cimri. com’da Hangi Ürünler Bulunmaktadır?

Cimri. com’da görüntülenmekte olan ürünlerin sayısı çok çeşitli ve fazladır. İlk sıralarda bilgisayar, cep telefonu, elektronik, kamera, fotoğraf makinesi gibi kategoriler bulunmakta olup, birçok kategoride binlerce markanın ürünleri yer almaktadır. Ayrıca ürün ve mağaza sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Cimri.com kullanıcılara yeni ve indirimli ürünleri düzenli şekillerde e-posta yoluyla bildirmekte olduğu e-bülten hizmeti de yer almaktadır.

Cimri.com Ücretli Mi?

Cimri. com’da kullanıcılara sunulmakta olan hizmetlerin tümü ücretsiz olarak sunulmaktadır. Cimri.com, keyifli, bilinçli ve güvenli alışveriş yapabilmenin başlangıç noktalarından biridir.

Cimri. com’da Satış Yapılabiliyor Mu?

Cimri.com yalnızca ürünlerin satışını yapmakta olan mağazaları listelemekte olup, satın alım veya satış işlemleri yapılan bir alan değildir. Ürünlerin karşılaştırılabilmesi için aynı ürünü birçok farklı mağazada görebilme imkânı sağlayan bir rehber niteliği taşımaktadır.

Cimri.com Kullanmanın Avantajları

Cimri. com’un, komisyon dışında pek çok avantajları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Ürünlerin, mağazalarda yer alan fiyatlarını listeleyerek en düşük fiyatı bulma imkânı sunmaktadır.
 • Tüm mağazaların fiyatlarını tek bir sayfada göstererek mağazaların arasında dolaşma zorluğundan kurtararak zaman kazanmayı sağlamaktadır.
 • Ürünleri satın almadan hangi konulara dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler vererek rehberlik hizmeti sunmaktadır.
 • Ürünleri fiyatları ve teknik özellikleri açısından kıyaslayabilmeye imkân sağlayarak karar vermeye yardımcı olmaktadır.
 • Sunmakta olduğu detaylı filtreleme seçenekleri ile ihtiyaç duyulan doğru ürünlerin kolay bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadır.
Okumalısın ;
Twitter’da Takip Etmeniz Gereken Metrikler

Cimri.com Komisyon Oranları

Türkiye’deki pazaryerlerinde mağaza açmak ücretsizdir ancak satış başına komisyon alma durumu söz konusu olmaktadır. Cimri.com komisyon oranları denildiğinde cimri.com satış yapılmamakta ancak bir yönlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Cimri.com, mağazalarda satış olmasını ve mağazaları listelemektedir. Bu durumda belli komisyon oranları ile karşılaşılmaktadır. Firma konu ile ilgili firma sahiplerine bilgi vermektedir.

Cimri. com’da Mağaza Kategorileri

Cimri. com’da da her pazaryerinde olduğu gibi ürün ve kategori çeşitliliği oldukça fazladır. Bu nedenle listelenmekte ola mağaza sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Cimri.com’daki kategorilerin bazıları şunlardır:

 • Gıda ürünleri,
 • Ev ve yaşam ürünleri,
 • Elektrik ve elektronik ürünler,
 • Kırtasiye ve ofis ürünleri,
 • Anne ve bebek ürünleri,
 • Moda dünyası ürünleri,
 • Müzik, hobi ve kitap,
 • Spor donanım malzemeleri,
 • Petshop,
 • Kozmetik, bakım ve sağlık ürünleri,
 • Otomobil aksesuarları,
 • Bahçe mobilya ve malzemeleri,
 • Süpermarket ürünleri,

Cimri. com’da yer alan kategoriler arasında yer almaktadır. Cimri. Com kurulmuş olduğu günden beri Türkiye’de en çok kullanılmakta olan alışveriş rehberlerinden biri olmuştur.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *