«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Dubai’de Nasıl Şirket Kurulabilir?

Dubai’de Nasıl Şirket Kurulabilir?

Dubai’de-Nasıl-Şirket-Kurulabilir

Dubai’de Nasıl Şirket Kurulabilir?

Şirket kurmayı istemekte olan kişiler, Türkiye’de Şahıs, Anonim ve Limited şirket türlerinden kendilerine en uygun olanı seçerek şirket kurabilecekleri gibi eğer isterlerse farklı ülkelere yatırım yapıp yurt dışında da şirket kurabilmektedir. Yurtdışında şirket kurmayı isteyen kişiler genel olarak ticari imkânların daha fazla olduğu ülkelere yönelmeyi tercih etmektedir. Son yıllarda hem süreçleri daha kolay yönetebilmek için hem de döviz geliri elde etmek için kişilerin Dubai’de şirket kurmak istedikleri bilinmektedir.

Dubai’de şirket kurmayı isteyen işletmeler ve kişiler kolay şekilde ticaret yapma imkânı bulurken aynı zamanda bazı avantajlardan da yararlanabilmektedir. Ancak işletmelerin ve kişilerin şirket kurulum süreçlerini en iyi şekilde yönetebilmeleri için önem vermeleri gerekli olan bazı hususlar yer almaktadır.

Dubai Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Dubai, aynı zamanda Arap Emirlikleri’nin başkentidir. Şehir 1833 yılında şekillenmeye başlamış olup, şehirde 3.33 milyon kişi yaşamaktadır. Dubai, oldukça zengin bir şehir olmasının yanı sıra dünyanın en turistik yerleri arasında bulunmaktadır.

Dubai’de Şirket Kurmanın Ne Gibi Avantajları Yer Almaktadır?

Dubai’de şirket kurmak isteyen işletmelerin ve kişilerin belirli pek çok avantajdan yaralanabileceği bilinmektedir. Dubai’de şirket kurmanın avantajlarından bazıları;

 • Dubai, yabancı yatırımcıların şirket kurmak amacıyla tercih etiği şehirlerden biri olup, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gümrük vergisi ve kurumlar vergisi bulunmamaktadır.
 • Gelirleri kişisel olan kişiler için Dubai’de gelir vergisi yoktur.
 • Kişiler Dubai’de şirket kuruluşu sayesinde kolaylıkla oturum izni alabilmektedir.
 • Şirket kurulum süreçleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
 • Dubai’de ve ülkede bankacılık sistemleri oldukça hızlı şekilde ilerlediği için Dubai’de şirket kurmuş olan kişiler para transfer işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
 • Markasını ve kurumsal itibarını güçlendirebilen işletmeler Dubai’de satışlarını hızlı bir şek,lde gerçekleştirebilmektedir.
 • Dubai’de şirket kuranlar Uluslararası bir şirket haline gelebilmektedir.
Okumalısın ;
Instagram’da Mağaza Açma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hem şirket kurma süreçlerinin hızlı şekilde yönetilebilmesi hem de vergi sisteminin bulunmaması Dubai’de şirket kurmak isteyenlere pek çok avantaj sağlamaktadır.

Dubai’de Şirket Kurmanın Ne Gibi Dezavantajları Yer Almaktadır?

Dubai’de şirket kurmak her ne kadar avantajlı olsa bile bazı dezavantajları da yer almaktadır. Bu dezavantajlardan bazıları şunlardır;

 • Dubai’de şirket kurmayı isteyen işletmelerin veya kişilerin müşteriyle en doğru şekilde iletişim kurabilmeleri için Arapça veya İngilizce bilmeleri gerekmektedir.
 • Dubai’de şirketler oldukça hızlı bir biçimde büyüme gösterebildiğinden şirket kurmuş olanların kişiler güçlü rakiplerle karşı karşıya kalabilmektedir.
 • Dubai’de şirket kurulabilmesi için belirli bir miktarda sermayenin olması gerekmektedir.

Bunlar Dubai’de şirket kurmanın bazı dezavantajları olarak bilinmektedir. Ancak Dubai’de şirket kurmanın avantajları ile dezavantajları karşılaştırıldığında avantajlarının daha fazla olduğu görülmektedir.

Dubai’de Şirket Kurarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Dubai’de şirket kurma süreçlerinde işletmelerin ve kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar yer almaktadır. Eğer bu noktalar dikkat edilmez ya da bu noktalardan bazıları gözden kaçırılacak olursa şirketin kuruluş süreçlerinde aksamalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle;

 • İlk önce Dubai’de şirket kurmak isteyen işletmelerin veya kişilerin kuruluş sırasındaki işlemleri en iyi biçimde yönetebilmeleri için çalışacakları firmayı doğru seçmeleri gerekmektedir. Çünkü yanlış yapılacak firma seçimleri süreçlerin uzamasına sebep olabilmektedir.
 • Dubai’de şirket kurulması sırasında önem verilmesi gereken bir başka unsur da şirket kurma amacı olarak bilinmektedir. Şirketin faaliyet göstereceği bölgelerin önceden belirlenmesi, yürütülecek faaliyetlerin ve şirket yapısının belirlenmesi Dubai’de kurulmak istenen şirketin kurulum süreçlerini hızlandırabilmektedir.
 • Dubai’de şirket kurulmadan önce ilk yapılması gereken Banka hesabının açılması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili bir danışmandan yardım alınmasında fayda vardır çünkü Dubai’de bankalarla çalışmanın bazı avantajlarının yanında dezavantajları da bulunmaktadır.
 • Kurulacak şirket türüne karar verilmeden önce Nakliye, banka ve lojistik süreçlerinin Dubai’de nasıl ilerlediğinin bilinmesi gerekmektedir.
Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *