«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Dubai’de Şirket Sahibi Olmak

Dubai’de Şirket Sahibi Olmak

dubai

Dubai’de Şirket Sahibi Olmak

Kişiler ülkemizde anonim, limited ve şahıs şirket çeşitlerinden biri seçilerek şirket sahibi olabilecekleri gibi istedikleri takdirde farklı ülkelere yatırım yapabilir ve yurtdışında da şirket sahibi olabilirler. Bireyler yurt dışına açılmak istediklerinde ticari geliri yüksek olan ülkeleri tercih etmektedir. Dubai’de yüksek döviz geliri sayesinde bu tercihler arasında yer almaktadır. Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Dubai, 3.33 milyon nüfusu ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehri olmuştur. Şirketini Dubai’de kurmak isteyenleri pek çok avantaj karşılar ve böylece ticaretlerini daha kolay yürütebilme imkanı yakalamış olurlar. Fakat dikkat edilmesi gereken asıl nokta şirket kurulumunun iyi bir şekilde tamamlanmasıdır. Sizlerde Dubai’de şirket sahibi olmak istiyorsanız hazırladığımız yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dubai’de Şirket Sahibi Olmanın Avantajları

Dubai’de şirket sahibi olmak isteyen birey ve kuruluşlar pek çok avantajdan yararlanırlar. Bu avantajlar arasında:

 • Birçok kişinin yurt dışında ticaret yapabilmek adına seçtiği Dubai’de hem kurumlar vergisi hem de gümrük vergisi bulunmamaktadır.
 • Kişisel gelir sahipleri için gelir vergisi bulunmamaktadır.
 • Dubai’de şirket sahibi olanlar kolay bir şekilde oturum hakkı alabilir.
 • Hem ülke genelinde hem de Dubai’de banka işlemlerinin sürekli gelişim yaşaması şirket kuranlar için para transferleri konusunda büyük avantaj sağlar.
 • Markasın iyi bir şekilde tanıtabilmiş ve kurumsal itibarını sağlayabinmiş kişiler Dubai’de daha çok ön plana çıkarak daha kolay satış gerçekleştirirler.
 • Dubai’de şirket sahibi olan bireyler evrenselliği yakalama fırsatı sağlar.
Okumalısın ;
E-ticarette Satış Sonrası Hizmet Kalitesi Artırabilecek 5 İpucu

Vergi sistemi bulundurmaması ve şirket kurulum sürecinin hızlı bir şekilde ilerliyor oluşu, Dubai’yi tercih edenlere birçok yarar sağladığı gibi sizler de Dubai’yi tercih ederek bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 • Dubai’de Şirket Sahibi Olmanın Dezavantajları

Dubai’de bir şirketinizin olması sizleri pek çok yönden avantajlı duruma düşürse de aslına bakıldığında dezavantaj sağladığı durumlarda bulunmaktadır. Bu dezavantajlar arasında:

 • Birey ve kuruluşlar Dubai’de bir şirketlerinin olmasını istiyorsa müşterileri ile anlaşabilmeleri adına Arapça ya da İngilizce bilmek zorundadır.
 • Dubai, hızlı bir şekilde gelişen birçok markaya ev sahipliği yaptığından dolayı rekabet ortamı oluşturur.
 • Şirket sahibi olabilmeniz için belli bir miktarda sermayenizin olması gerekmektedir.

Dubai’nin yukarıda bahsettiğimiz dezavantajları, avantajları ile kıyaslandığı zaman şirket sahibi olabilmek için faydalı bir ülke olduğunu söylemek mümkündür.

Dubai’de Şirket Sahibi Olurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dubai’de şirket sahibi olabilmek için belli başlı hususlara dikkat etmek gerekir. Aksi yaşandığı takdirde şirket kurulum sürecinde aksaklıklar meydana gelir.

 • Her şeyden önce Dubai’de şirket kuracak kişi ve işletmelerin kurulum sürecini yönetmek için birlikte çalıştıkları şirketi doğru seçmeleri gerekir. Yanlış seçilen firmalar bu işlemlerin uzamasına yol açar.
 • Şirket yapısının, gerçekleştirilecek faaliyetlerin ve faaliyet göstereceğiniz alanların belirlenmesi Dubai’deki şirket kuruluş sürecinizi hızlandıracaktır.
 • Banka seçimini iyi bir şekilde yapabilmek. Banka seçerken danışmanlardan faydalanabilirsiniz.
 • Dubai’de şirket sahibi olmadan önce maliyetlerinizi arttıran faktörleri incelemeyi unutmayınız. Banka işlemleri, nakliye süreçleri ve lojistik bu faktörler arasında yer alan maddelerdendir.
Okumalısın ;
Gardrops Komisyon Oranları Nedir?

Bu hususlara dikkat ederek sizlerde maliyetlerinizde azalma yaşayabilirsiniz.

Dubai’de Kurabileceğiniz Şirket Çeşitleri

Dubai’de bir şirket kurmak ve ticari açıdan faaliyet göstermek isteyenlerin birkaç prosedürü yerine getirmesi gerekir. Seçecek olduğunuz şirket türü kuruluş sürecini etkilese de pek çok açıdan benzerlik gösterir. Dubai’de şirket kurulum sürecini araştıran kişiler, ilk olarak kendilerine şirket türü belirlemeleri gerekir. En çok tercih edilenler arasında şahıs şirketi, limited ve Civil Company yer alır.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *