«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. E-ihracat Yöntemiyle Hollanda’ya Ürün Satışı

E-ihracat Yöntemiyle Hollanda’ya Ürün Satışı

E-ihracat Yöntemiyle Hollanda’ya Ürün Satışıının Oluşturulması

E-ihracat Yöntemiyle Hollanda’ya Ürün Satışı

E-ihracat yöntemiyle yurtdışına ürün göndermek isteyen firmaların ilk olarak gönderim yapacakları ülkeyi belirlemesi gerekiyor. Bu sebeple marka sahipleri e-ihracatta başarı sağlayabilecekleri ve iyi düzeyde gelir elde etme fırsatı yakalayabilecekleri ülkeleri seçmesi gerekiyor. Özellikle de e-ihracat yöntemiyle yurtdışına açılmak isteyen firmalar daha çok Avrupa ülkelerine veya Amerika’ya yönelerek ihracat yapmak istiyor.

Avrupa bölgesini seçenlerin odağı Hollanda oluyor. Bunun sebebi ise Hollanda’da yaşayan Türk nüfusunun çokluğu ve Türk ürünlerine olan talep fazlalığıdır. Hollanda’ya ürün gönderiminde bulunmak isteyen firmalar da hem Hollanda’da başarı sağlamak adına hem de iyi bir şekilde satışlarını gerçekleştirebilmeleri açısından belirli hususları dikkate alması gerekiyor.

Türkiye’den Hollanda’ya Ürün Gönderimi İçin Seçim Yapın

E-ihracat yapmak isteyenler ve Hollanda’ya mal gönderimi yapmak isteyenlerin ilk yapacakları unsur ürün seçimidir. Çünkü Hollanda’ya yollanabilecek ürün çeşitliliğinin fazla olmasından dolayı ürün ve hizmetlerin doğru şekilde ilerlemesi gerekiyor. Böylece yurtdışında başarı yakalanıyor.

Hollanda’ya ürün göndermek isteyen firmalar ilk etapta Hollanda’da satılmakta olan Türk ürünlerine yönelseler de aslında birçok araştırmalar yaparak satılacak ürünleri dikkatlice seçebiliyor. Hollanda’da hangi sektörlerde çalışacaklarına ve ne çeşit ürün satabileceklerine Hollanda’da satılmakta olan Türk ürünleri, en çok satılan Türk ürünleri, vergi oranları düşük ürünler ve e-ihracat istatistikleri gibi konularda araştırmalar yaparak doğru karar veriyor.

Okumalısın ;
Trendyol’da Satış Yapabilmek İçin Bilinmesi Gerekenler

Rakip Araştırmalarınızı Yapın

Hollanda’da satılan Türk ürünlerini inceledikten ve Türkiye’den Hollanda’ya mal gönderme sürecinde ne satacağınızı belirledikten sonra yapmanız gereken araştırmalardan biri de rakip araştırması yapmaktır. Çünkü Hollanda’ya ürün gönderen birçok markalar vardır.

Bu markaların iyi ya da kötü yönlerini belirlemek, marka hakkında bilgi sahibi olmak ve size sağlayabilecekleri avantajları görmek sizlerin ihracat süresince doğru kararlar almanıza yol açacaktır. Pek çok unsurlara dikkat ederek rakiplerinizi belirleyebilir ve onlarla kolay başa çıkabilirsiniz.

Hollanda Satışları İçin Şirketinizi Kurun

E-ihracat Yöntemiyle Hollanda’ya Ürün Satışı
E-ihracat Yöntemiyle Hollanda’ya Ürün Satışı

Hollanda ihracatları için gerekli belgelerden biri de vergi levhasıdır. Bu levhanın olması Hollanda’ya satışlar için zorunlu olduğundan bu vergi levhasına sahip olabilmek adına ilk önce şirket kurmanız gerekiyor.

Bu nedenle şirket kurma zorunluluğu hem kargo süreci hem de vergi süreci için çok önemlidir. Şahıs, limited veya anonim şirket türlerinden birini seçmiş olan işletmeler hem vergi mükellefi oluyor hem de kendi ihracat sitelerini daha kolay kurup kargo süreçlerini iyi yönetebiliyorlar.

  • E-ihracat Sitenizi Günlük Yaşama Geçirin

Hollanda’ya ürün ve hizmet gönderiminde bulunmak isteyenler ilk önce bu ürünleri sergileyebilecekleri bir siteye ihtiyaç duyuyor. Çoğunlukla işletmeler hazır bulunan e-ihracat sitesi paketinden yararlanıyor.  Bunun sebebi ise daha az maliyetli olması ve hızlı kurulmasıdır.

  • Kurduğunuz Siteyi Tasarlayın

Elektronik ihracat sitesi kurarken marka sahiplerinin önem vermesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bunlar hem güvenilirliklerini artırır hem de alışveriş oranlarında artış yaşatır. İşletmelerin kurumsal renklerini kullanması, sitede Hollanda’nın para birimi olan Euro üzerinden alışveriş sağlanması, sitenin ana dilinin İngilizce olması, tasarımlarında şık ve ilgi çekici temalardan yararlanılması ve sanal pos anlaşmalarının sağlanması gibi pek çok unsuları dikkate alarak sitelerini kurarlar.

  • Markalarınızı, Ürün ve Hizmetlerinizi Pazarlayın

Hollanda’ya elektronik ihracat için bir çevrimiçi mağaza kuran işletmelerin, tanınırlık kazanmak, marka bilinirliği oluşturmak ve ilgili pazarda ürün satmak için ürün, hizmet ve markaları pazarlaması gerekir. Rakipler bu aşamadaki taktiklerini profesyonelce yaptıklarından dolayı Türk firmalarının reklamlara ve tanıtımlara daha çok ağırlık vermesi gerekiyor.

Okumalısın ;
Ürün Sayfanızda Tüketicilerin Dikkatini Çekebilmek İçin Yöntemler

Hollanda’ya ürün göndermek isteyen firmalar dijital pazarlama araçlarından yararlanıyor. Bu yöntemden yararlanan markalar Hollanda’da ürün ve hizmetlerinin tanıtımını daha rahat yaparaktan satışlarını arttırıyor. Sizlerde bu yöntemlerden faydalanarak Hollanda halkına kendi markanızı, markanıza ait ürünleri ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz. Böylece hem marka bilinirliğiniz olur hem de satışlarınızda artış yaşarsınız.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *