«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. E- Ticaret Paketleri ve E-Ticaret Sitesi Özellikleri

E- Ticaret Paketleri ve E-Ticaret Sitesi Özellikleri

E-ticaret 5 Önemli Sırrı

E-Ticaret Paketi Ne Demektir?

E-ticaret yaparak ürün ya da hizmetlerinizi internet üzerinden satmayı sağlayabilecek tüm özellikleri hazır paketler içerisinde sunan yazılım hizmetine e-ticaret paketi denilmektedir. E-ticaret paketleri hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Eğer e-ticaret yapmak istiyorsanız bu işler için hazır bulunan e-ticaret paketleri arasından ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklere sahip paketlerden birini tercih edebilirsiniz

E- Ticaret Sitesi Ne Demektir?

E- ticaret sitesi internetten satış işlemlerinin yapılabileceği alana denilmektedir. İnternet aracılığı ile ürün satıp ürün alımı gerçekleştirilebilecek herhangi bir siteye e-ticaret sitesi denilmektedir.

E- Ticaret Sitesi Kurmanın Maliyeti Ne Kadardır?

E-ticaret sitesi kurulum maliyetleri kurulacak olan sitenin özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. E-ticaret şirket kurulumu, ürünlerin tedarik edilmesi, şirket kurulumları, e-ticaret paketleri seçimleri ve kargo ve ödeme sistemleri ile yapılacak olan anlaşmalar gibi temel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak bir maliyet çıkarmak mümkündür. Ayrıca e-ticarette sektör farlılıkları da dikkate alındığı zaman e-ticaret maliyetleri farklılıklar göstermektedir. E-ticaret paketi maliyetleri ihtiyaç duyduğunuz özellikler doğrultusunda farklılıklar göstermekte olup e-ticaretle uğraşmak isteyen herkese uygun nitelikte e-ticaret paketleri bulunmaktadır.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nasıl Ödenmektedir?

E- ticaret sitesi kurmak istiyorsanız e-ticaret sitesi fiyatlarının yıllık ödendiğini bilmeniz gerekmektedir. E-ticaret sitenizi kurduktan sonra kendinize uygun şartlardaki hazır e-ticaret paketleri arasından tercih yaptıktan sonra hizmet karşılığında belirlenmiş olan fiyatı ödemeniz gerekmektedir. Yapacak olduğunuz sözleşmeler 1 yıl için geçerli olmaktadır. 1 yıl sona erdiğinde eğer isterseniz lisansınız tekrar yenilenir hizmetlerinizin devamı için de tekrar 1 yıllık yenileme bedelini ödemeniz gerekmektedir.

Okumalısın ;
Ürün Sayfanızda Tüketicilerin Dikkatini Çekebilmek İçin Yöntemler

E– Ticaret Paketleri Satın Aldıktan Sonra Yükseltilebilir mi?

E-ticaret paketleri satın alındıktan sonra istenilen zamanda paketler arasında geçiş yapılarak paketler yükseltilebilmektedir. Başlangıçta satın almış olduğunuz paketinizi değiştirmek istediğinizde diğer paketle arasında bulunan paket fiyatı farkını ödeyerek istediğiniz pakete geçiş yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz sözleşmeniz içeriğinde yer alan özellikler e-ticaret paketinize dâhildir. Fakat paketinize yeni özellikler eklemek ya da paketinizi yükseltmek isterseniz istemiş olduğunuz hizmetlere göre ek ücretler ödemeniz gerekmektedir.

Hazır Olarak Sunulan E-Ticaret Paketleri Almanın Avantajları Nedir?

Hazır olarak sunulan e-ticaret paketleri sunmuş olduğu tasarım, gelişmiş sipariş ve ürün yönetimi, anında sanal pos, %100 SEO uyumlu alt yapıları, çift yönlü Pazar yeri uyumunun yanında tasarım ve teknik bilgisine ihtiyacınız olmadan e-ticaret sitenizi hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Başarılı ve kaliteli bir e-ticaret sitesi için gerekli tüm özelliklere sahip e-ticaret paketleri satın almaya özen göstermeniz gerekmektedir.  E-ticaret paketlerinin bazı özellikleri:

Tema Özellikleri

E-ticaret yapmak istediğiniz e-ticaret sitenize ait temanız firmanızın imajını doğrudan doğruya etkileyen unsurların başında yer almaktadır. Müşterileriniz üzerinde güven uyandıran ve iyi bir izlenim bırakan bir web sitesi, sitede daha fazla vakit geçirilmesine ve ürünlerinizin daha detaylı bir şekilde incelenmesine imkân tanımaktadır. Başarılı ve kaliteli bir e-ticaret sitesi için sipariş öncesi ve sonrası iyi bir alışveriş deneyimi sunabilen e-ticaret teması oldukça önemli bir özelliktir.

Okumalısın ;
Trendyol Kampanyalarının Yönetimine Dair İpuçları

Mobil Uyumlu

Satın alacağınız e-ticaret paketlerinde e-ticaret temalarının %100 mobil uyumlu ve sitenize erişilecek cihazın ekran genişliğine uygun şekilde gösterilmesine dikkat edilmelidir. Hazır e-ticaret paketlerinde bu özellik bulunmaktadır. Mobil uyumlu e-ticaret teması, müşterilerinizin daha iyi onlıne alışveriş deneyimi yaşayabilmesini sağlamakta olup arama sonuçlarında rakiplerinizin üstünde yer bulabilmenizi sağlamaktadır. Mobil internet kullanımlarının her geçen gün artmasıyla e-ticaret sitenizin mobil uyumlu olması daha da önem kazanmaktadır.

SEO Uyumlu

Web siteniz SEO uyumlu ise arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza ve sitenizin trafik çekmesine katkı sağlayacaktır. Hem mobilde hem masaüstünde hızlı açılabilen sayfalar SEO için oldukça önemlidir. Hazır e-ticaret paketleri içinde yer alan yönetim paneli kategori, ürün ve diğer sayfalarda gerekli olan meta etiketlerini imkân sağlar. Ürün bilgilerinizi de detaylı olarak girmeniz durumunda site içi SEO’nun gerekliliklerini yerine getirmiş bulunursunuz.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *