«
  1. Anasayfa
  2. Pazarlama
  3. E-ticaret Sitesinde Yengeç Entegrasyonu

E-ticaret Sitesinde Yengeç Entegrasyonu

Cimri Komisyon Oranları Nelerdir

E-ticaret Sitesinde Yengeç Entegrasyonu

Pek çok faaliyetler eş zamanlı bir şekilde e-ticaret sitelerinde yapılmaktadır. İnternet sayesinde gerçekleştirilen satışlarının muhasebesi ve faturalandırması da bu aşamaların en önemlisini temsil etmektedir. Birçok kuralın eşliğinde yürütülmekte olan muhasebe işlemleri ile ilişkili bilgilere sahip kişiler, e-ticaretin bu kısmında anlaşmazlık yaşayabilir. İşte yengeç entegrasyonları da bu anlaşmazlıkları eskiye nazaran daha kolay kılmaktadır.

Yengeç Entegrasyonunu Tanıyalım

Entegrasyon, iki veya daha fazla farklı yapıyı birbirine bağlayarak bu öğelerin birbiriyle koordineli çalışması anlamına gelir. Yengeç entegrasyonlarına yönelik birbiri ile uyum halinde çalışmalarını sağlayabilecek iki önemli unsur bulunur. Bunlar şirketlerin ön muhasebe kayıtlarını tuttuğu vakitteki kullanmış olduğu yazılımlar ve internet üzerinden ürün ya da hizmet satışı yaptıkları platformlardır.

Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak yengeç entegrasyonları, e-ticaret altyapıları ve sanal alandaki pazaryerleri ile ön muhasebe arasında bağlantı oluşturur. Ayriyeten de sanal mağazalarınızdan aldığınız siparişlerin, ön muhasebe programlarınıza otomatik bir şekilde gönderilmesini gerçekleştirerek faturalandırmanızı sağlar.

Yengeç Entegrasyonunun Özellikleri

Yengeç entegrasyonu, zengin işlevselliği ile e-ticaret işlemlerinin neredeyse tüm adımlarını daha kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanır.

Okumalısın ;
Trendyol Satıcı Paneli Kullanımı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ön Muhasebe Entegrasyonları

Ön muhasebe programınızı sanal mağazanıza entegre ederek gelen siparişlerinizi otomatik olarak faturalandırabilirsiniz. Bu faturalar kesilirken sistem üzerindeki bilgiler baz alınır ve e-fatura olarak resmiyete düşer. Bununla beraber sipariş veren müşterilerinizin cari hesap kayıtları da ön muhasebe programınıza işlenmektedir.

Pazaryeri Entegrasyonları

Günümüze doğru teknolojinin gelişmesi ve son zamanlarda yaşadığımız karantina süreçleri ile beraber sanal pazaryerlerinden yapılan alışverişler artış yaşadı. Bu sebeple sıklıkla tercih edilmiş olan sanal mağazalarınızı da yengeç ile ön muhasebe programlarınıza entegre edebilirsiniz. Böylece bu gibi platformlardan yaptığınız satışların faturalandırmalı otomatik gerçekleştirilmiş olur ve isteğe bağlı olarak stok takibini de yapabilirsiniz.

Sipariş Entegrasyonları

Bu özellik sayesinde e-ticaret sitenizden veya sanal pazaryerinizden aldığınız siparişler direkt mağazalardan çekilmektedir. Ayrıca da fatura kesimi için hazır hale getirilmiş olur.

Stok Entegrasyonları

Stok takibi yapmak özellikle de bünyesinde az eleman barındıran şirketler açısından sıkıntı yaratabilirken yengeç entegrasyonları stok takibinizi gerçek zamanlı bir şekilde yürütülmesine kolaylık sağlar. Mağazanızdaki ürünlerin ö muhasebe ile entegresinden sonra yapmış olunan her satış stok miktarınızdan düşer ve güncellenir. Böylelikle hangi ürünleri elinizde bulunduğunu ve hangi ürünlerin bittiğini anlamış olursunuz.

Kargo Entegrasyonları

Kargo işlemleri e-ticaret ile uğraşan bireyler açısından büyük önem ifade etmektedir. Çünkü kargo teslimlerinin hatasız ve hızlı bir şekilde iletilmesi müşteri memnuniyetlerini ve güvenlerini kazanmayı direkt olarak etkiler. Aynı zamanda faturalandırılmış kargo aşamalarını da kolaylaştırır. Anlaşma sağladığınız kargo firmaları ile gönderim aşamasını rahatça konuşabilme fırsatı sunan bu sistem sayesinde müşterilerinize takip kodu yollayabilir ve böylelikle onlara rahatlık sağlayabilirsiniz.

Okumalısın ;
Ürün Sayfanızda Tüketicilerin Dikkatini Çekebilmek İçin Yöntemler

Günlük Rapor

E-ticaret sitelerinizin ömrünü uzun kılma yolu gün içinde gerçekleştirmiş olduğunuz işlemleri rapora dönüştürmek ve bunları düzenli olarak incelemekten geçer. Böylelikle kargo süreçlerinde ya da faturalandırma aşamasında bir sorun olup olmadığı anlayabilirsiniz.

Yengeç Entegrasyonunun Faydaları

E-ticarette veya başka bir deyişle internet aracılığıyla yapılan satışlarda az kişiyle başarıya ulaşma mantığı olduğu için oldukça pratik ve yürütülmesi mümkün bir iş modelidir. Fakat bazı dezavantajları da beraberinde getirir. Bu konularda dikkat etmeye fayda var. Bu gibi alanlarda büyümek ve çok daha büyük kitlelere ulaşabilmek hem yapılması zorunlu olan bireysel işlerden hem de sık sık takibinin yapılması gereken süreçlerin artmasına yol açar. Bu da belli bir aşamadan sonra şirketinizin daha iyi yönetilebilmesi için artı bir fayda sağlar. Yengeç entegrasyonları da bu durumdaki ve başlangıç seviyesinde olan şirketlere de yarar sağlar.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *