«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. E-ticarete İlgi Duyanlara Yönelik Kitap Önerileri

E-ticarete İlgi Duyanlara Yönelik Kitap Önerileri

E-ticarete İlgi Duyanlara Yönelik Kitap Önerileri

E-ticarete İlgi Duyanlara Yönelik Kitap Önerileri

E-ticaret sektörleriyle uğraşan bireyler kendilerini geliştirebilmek adına çeşitli kaynaklar eşliğinde geliştirebilmeleri gerekiyor. Çoğunlukla bireyler bu sektörle ilgili bilgilere haberlerden, uzmanlık sertifika programlarından ve videolu eğitimler aracılığıyla ulaşıyor. Bununla beraber e-ticaret sitesine ilgisi olanlar kitaplardan da yeterli bilgileri alabiliyor. Kitaplarda yazan bilgiler sayesinde hem elektronik ticarette uzmanlığa ulaşabiliyor hem de kendilerini geliştirebiliyorlar. Sizler için hazırlanan kitap önerilerini okuyarak incelemeler yapabilir ve başarıya ulaşmadaki bilgileri edinebilirsiniz.

Mahir Erkan – E-ticaret Çağı

E-ticaret Çağı adlı kitap 2012 yılında Mahir Erkan tarafından kaleme alınmış olup e-ticarette önerilebilecek kitapların ilk sıralarında yer alıyor. Kitabın içeriğinde mobil ticaretler, e-ticaret vaati, sosyal ticaretler ve e-ticaretteki istatistikler hakkında konular yer alıyor. Bununla birlikte sizlere girişimcilere destek olan kurumlar, pazarlamalarda internetin önemi, internet sayfası tasarımları ve sektörde başarıya ulaşmış bireylerin girişimcilik hikayeleri gibi pek çok bilgiler de veriyor.  Sizler de bu kitabı okuyarak ticaret hakkındaki bilgilerinize bir yenilerini daha ekleyebilirsiniz.

Okumalısın ;
İnternette Spor Malzemelerinin Satışı Nasıl Yapılır?

Ertuğrul Belen & Taylan Demirkaya – Girişimciliğin Altın Kuralları

2015 yılında Optimist yayınlarından çıkan bu kitap da girişimciliğe başlamış ve bu sektörde başarıya ulaşmış 24 kişinin girişimcilik hakkındaki bilgileri yer alıyor. Girişimcilik ekosistemi, kuruluş stratejileri, insan kaynakları, satışlar, perakende ve kurumsallaşma gibi pek çok konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Sizler de e-ticaret ile uğraşmak isteyen bireylerdenseniz bu kitabı temin ederek yeterli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Serkan Ünsal – Dijital Girişimcilik 101

Birçok ünlü kitapları ile ismini duyuran Serkan Ünsal, Dijital Girişimcilik 101 adlı eseriyle de e-ticaret ile uğraşan ve dijital girişimciliğe ilgisi olan herkesin okumasını tavsiye ediyor. Bu kitap içerisinde girişimciliğin tanımı, girişimin türleri, girişimci kime denir, girişimci olunmadan önce bilinmesi gerekenler, başarı ve başarısızlık hikayeleri gibi pek çok konuya değiniyor. Bu kaynak sayesinde hem e-ticaret hem de girişimcilik alanında kendinizi geliştirme fırsatı yakalıyorsunuz.

Emre Açıkel  ve Mehmet Çelikol – Dijitoloji Yeni Nesil Pazarlama ve Satış

Yazarlığını Emre Açıkel ve Mehmet Çelikol’un üstlendiği bu kitap 2014 yılında piyasaya çıkıyor ve e-ticaret sektörüyle ilgili kitap arayan bireylerin okuması gereken kitaplar arasında yer alıyor. İlgili kitap içerisinde dijital pazarlama ve dijital satışların en temel unsurları yer alıyor. Bununla birlikte e-ticaretin önemli aşamalarında olan sosyal medya pazarlamaları, mobil ortamdaki ticaretler ve e-mail marketingler hakkında önemli detaylara yer veriyor. Kitabın içerisinde yazarların ünlü kişiler ile de söyleşileri mevcut. Böylelikle okuyucular hem söyleşilerde kişileri yakında tanıma fırsatı buluyor hem de deneyimlerini öğreniyor.

Okumalısın ;
Trendyol’da Satış Yapabilmek İçin Bilinmesi Gerekenler

Şule Özmen – Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu: E-ticaret

2013 yılında yayına girmiş ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yayınları tarafından basılan bu kitap da e-ticaret, e-ticaretteki stratejiler, dijital pazarlamacılık, veri madenciliği, ödeme sistemi ve e-ticaret güvenliği gibi pek çok konu hakkında sizleri bilgilendiriyor. Kısacası e-ticaretin her aşaması hakkında detaylı bilgilere ulaşmanızı sağlıyor. Sizler de e-ticaret hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız rahatlıkla bu kitabı tercih edebilirsiniz.

Anıl Altaş – E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi

2013 yılında yayına giren ve yazarlığını Anıl Altaş’ın yaptığı bu kitap, e-ticaret hakkında bilgiler veren kitaplar arasında yer alıyor.  İçerisinde internet ortamından satış, ürün ve hizmetlerin pazarlamaları, sosyal medyanın verimli kullanılması, mobil ve sosyal ticaret hakkında pek çok bilgi yer alıyor. Bunlarla birlikte internet ortamından satış yapmak isteyenlere satışa nasıl başlanır ve satış hacmini arttırma gibi sorulara da yanıt verecek nitelikte içerikler yer alıyor. Bu kitabı edinerek Türkiye’de e-ticaretle uğraşmış başarılı girişimcilerin özel röportajlarını okuyabilir ve başkalarının başarı hikayelerinden ilhamlar alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *