«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. E-ticarette Bilinmeyen 5 Strateji

E-ticarette Bilinmeyen 5 Strateji

E-ticarette-Bilinmeyen-5-Strateji

E-ticaret sektörü her gün bilinmeyenler içerisinden geçerek gelişiyor ve ilerliyor. Peki bu durumda bilinmeyenleri ortaya nasıl çıkarabiliriz? Bu işin sırrı aslında tecrübeye dayanıyor. Belli tecrübelerden geçmiş olan şirketler kendi stratejilerini oluşturarak birçok rakibinin önüne geçebiliyor. Ancak bu işte istikrar ve düzen son derece önemlidir. Bu yüzden yılmadan çalışmalara devam etmek gerekir.

Çalışmalarını yapan firma ve şirketler bazı konulara daha fazla ağırlık vermelidir. Çünkü bazı durumlar müşteri çekmek için daha etkilidir. İyi bir ekip ve iyi bir zaman yönetimi sayesinde kısa sürede büyük yol katedebilirsiniz. Bizler de bu konuya ışık tutmak için e-ticarette bilinmeyen 5 stratejiyi sizler için bir araya getirdik. Gelin birlikte bu stratejilerin neler olduğuna bir göz atalım.

Site İçi Düzende Dikkat Edilmesi Gerekenler

Site içerisindeki düzen e-ticaret sektörü için son derece önemlidir. Çünkü birçok müşteri siteye ilk girdiği anda iyi bir site olup olmadığını artık anlayabiliyor. Bunun için birkaç şeyi test etmek yeterli oluyor. Örneğin müşteri siteye ilk girdiği sırada uzun bir süre sayfa akışı yüklenmiyorsa beklemekten sıkılacak ve sitenizi terk edecektir. Bunun dışında kullanım kolaylığı olmayan siteler ve aşırı karmaşık renklerden oluşan siteler kesinlikle geriden gelmektedir. Site içi düzenin sağlanması hususunda iyi bir ekip oluşturmanızda fayda vardır. Ekibinizin site düzeni hakkında sürekli olarak bilgi sahibi olması ve çeşitli uygulamalara açık olması gerekmektedir.

Okumalısın ;
Yurt Dışı Pazar Araştırması Nasıl Yapılmaktadır?

Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam verme işi artık e-ticaret sektöründe ilerleyebilmek için yapılması gereken temel işlerden biri olmuştur. Hatta bu reklam işi o kadar önemlidir ki gerçek alıcı müşterilere ulaşmayı sağlar. Ancak etkili reklam ve etkisiz reklam şeklinde iki tür vardır. Reklamlarda oluşturulacak olan içerikler son derece önemlidir. Bunun için iyi bir içerik yöneticisine ihtiyacınız olacaktır. Reklamlarda kullanılan videoların ve görsellerin etkileyici mesajlar vermeleri gerekmektedir. Ayrıca iyi bir slogan, indirimler, kampanyalar e-ticaret sektöründe gelişebilmek için son derece önemli konulardandır. Bu yüzden reklam verme işine çok dikkat edilmelidir.

Müşterilere E-mail Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticaret sektöründe kampanyalarınızı müşterilerinize duyurmak için e-mail sistemini kullanmanız çok etkili bir yöntem olabilir. Bu yolla yeni ürünlerinizi de müşterilerinize duyurabilirsiniz. Sizden alışveriş yapmayı unutmuş olan müşterilerinize de kendinizi hatırlatabilirsiniz. Bu mesajları biraz daha kişiselleştirerek müşterilerinize özel hale getirebilirseniz müşterilerinizin daha özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, size özel yüzde 10 indirim gibi veya eski müşterilerimize özel yüzde 20 indirim gibi kampanyalar düzenleyerek müşterilerinizi geri kazanabilirsiniz. Bu taktikler size bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak kısa sürede etkileri kesinlikle görülecektir.

Okumalısın ;
Flubit’te Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Sosyal Medya Üzerinde Paylaşım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medya etkinlikleri e-ticaret sektöründe oldukça etkilidir. Burada yapılan paylaşımlar takipçiler arasında anında görülmektedir. Ayrıca normal bir e-ticaret sitesinden ziyade bir sosyal medya hesabı daha fazla ziyaretçi alır. Bunun için bu alanlarda düzenli paylaşımlar yapılması gerekmektedir. Ayrıca takipçi artışı ve beğeni artışı için de çalışmalarına arttırılması gerekmektedir. Özellikle Instagram bu anlamda en etkili sosyal medya sitelerinden birisidir. Burada paylaşılan görsellerle ürünlerinizi müşterilerinize tanıtabilirsiniz. Çeşitli storyler oluşturarak da müşterilerinize aktif olduğunuzu gösterebilir, yeniden akıllarına girebilirsiniz. Bu işteki düzen son derece kazandırıcı bir yöntemdir.

Müşterilerinizle Etkileşime Geçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticaret sektöründe müşterileriniz ile kuracağınız iletişim çok önemlidir. Onların sorularına anında cevap verebilecek bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Bu ekip aynı zamanda memnuniyetsiz müşterileri memnun etmek için iyi bir dil kullanmalı ve kriz anlarını fırsata çevirmeyi bilmelidir. Bu konuda ekibinize çeşitli eğitimler vererek onların müşterilerle olan diyaloglarını geliştirebilirsiniz. Bir müşteriyi bile kaybetmek büyük sıkıntılara neden olabilir. Sosyal medya müşterilerle iletişimde olabilmek için çok iyi bir alandır. Burada canlı yayınlar yaparak onlardan gelen sorulara anında cevaplar verebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *