«
  1. Anasayfa
  2. Öneri
  3. E-ticarette Etkili İçerik Oluşturma Yöntemleri

E-ticarette Etkili İçerik Oluşturma Yöntemleri

E-ticarette Etkili İçerik Oluşturma Yöntemleri

E-ticaret sisteminde etkili olabilmek için firmaların çeşitli stratejiler geliştirmeleri gerekmektedir. Bu stratejiler site içi yönetimden başlar ve birçok alana kadar yayılır. Her şey bir bütün halindedir. Bir yerde yaşanan eksiklik diğer yerlere yansırken bir yerde yaşadığınız başarı da diğer alanlara yansıyacaktır. Bunun için mücadele ederken iyi bir ekibin varlığı işlerinizin kolaylaşmasını sağlar. Bu noktada ekip üyelerinizi seçerken titiz davranmanız gerekir.

İyi bir ekip kurduktan sonra bu ekibin görevleri ortaya çıkacaktır. Site içi düzene bir kişi bakarken, bir kişi de sosyal medya üzerindeki etkinlikleri takip eder. Tüm bu süreçler içerisinde bir de içerik yöneticisi olmalıdır. Alanında uzmanlaşmış, özgün içerikler oluşturabilen, SEO kurallarına uygun çalışmalar yapabilen bir kişiye ihtiyacınız olacaktır. Bu kişiyi de bulduktan sonra ara ara onunla paslaşarak neleri daha iyi yapabileceğinizi tartışmanız gerekir. Bu durum kendinizi geliştirmeniz için çok faydalı olacaktır.

Güncel Kalarak Ortamı Takip Edin

E-ticaret siteleri sürekli gündemi takip ederek, kendisini güncel tutmalı ve yeniliklere açık olmalıdır. İçerikler de sürekli güncellenmeli ve daha etkili içerikler oluşturabilmek için gündem sürekli olarak takip edilmelidir. Gündem takibi yapan içerik yönetici içeriklerini oluştururken en can alıcı noktaları kalın yazarak belirtmeli ve müşterilere gerekli bilgileri vermelidir. Ürün içerikleri açık ve net bir şekilde herkesin anlayacağı dilden yazılmalıdır. Ürünün ayırt edici özellikleri belirtilmeli ve hiçbir sitede yokmuş gibi özel bir şekilde bu ürün övülmelidir. Bu sayede aynı ürünü satan rakiplerinizi kısa sürede eleme şansına sahip olabilirsiniz.

Okumalısın ;
Dolap Uygulamasında Komisyon Oranları

Ürün İçeriklerinizi Özgünleştirin

Aynı ürünü binlerce site satıyor olabilir ancak hazırladığınız içeriğe göre alıcılar farklılaşacaktır. Bunun yanında koyduğunuz görsellerde birçok müşteriyi almaya iten faktörlerden biri olacaktır. Görsellerin net oluşu ve ürünün dört bir yanından çekilmiş olmasıyla birlikte müşterinin sitenize ve markanıza duyduğu güven artacaktır. Ürün altındaki yazılar ürünün Google üzerinde öne çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Bu yazıların özgün olması bu yüzden çok önemlidir. Müşterilerin karşısına öncelikle olarak sizin siteniz çıksın istiyorsanız içeriklere çok değer vermeniz gerekir. Özgün içeriklerle kısa sürede büyük bir e-ticaret sitesi haline gelebilirsiniz.

Blog Sayfanızdaki İçerikleri Düzenli Paylaşın

Blog sayfası e-ticaret siteleri için çok önemlidir. Bu sayfalarda e-ticaret siteleri verdikleri hizmetlerden, e-ticaretle ilgili konulardan, ürünlerinden bahsederek müşterilere çeşitli bilgiler verebilir. Buradaki yazıların uzunluğu 600 kelime civarında olursa Google üzerinde öne çıkma olasılığı artar. Bu kadar uzun yazıyı müşterilere okutabilmek de kolay değildir. Bunun için cümlelerinizin özenle seçilmesi ve tekrardan kaçınılması gerekir. Uzun paragraflardan uzak durulması gerekir. Ayrıca madde madde yazılan bazı özet bilgiler müşterilerin yazınızı okuma olasılığını arttırmaktadır. Tüm bunlara dikkat edildiğinde yazının kalitesi zaten artacaktır.

Okumalısın ;
Kış Sezonunda Satışlarını Arttırmak İsteyen E-ticaret Firmalarına 4 İpucu

SEO Kurallarına Uygun Yazılar Üretin

SEO kuralları makale yazarlarının bildiği en önemli konulardan birisidir. Bu kurallar yukarıda saydığımız tüm aşamaları ve bunun yanında daha fazlasını içerir. Her şey Google arama motorunda öne çıkabilmek için tasarlanır. Bu da e-ticaret sitelerinin müşteri çekebilmeleri için son derece önemli bir konudur. Müşteriler sitenize giriş yaptığında eğer siteniz düzgünse uzun vakit geçirecek ve bu sayede alışveriş oranınız da artışlar meydana gelecektir. SEO kurallarına uygun içerikler hazırlaması için iyi bir içerik yazarı tutmanız yeterli olacaktır.

Bold Yapılacak Yerleri Belirleyin

İçerikler hazırlanırken bold yapılması gereken önemli yerlerin belirlenmesi gerekir. Bu sayede bold olan yazılar Google üzerinde daha değerli olabilir. Yazı içerisinde farklı renkler yapılmasından kaçınılmalıdır. Bu durum karmaşaya neden olabilir ve yazının okunma süresini düşürebilir. Sadece kalın ve ince yazı stili kullanmak yeterli olacaktır. Bu kalınlaştırdığımız kelime veya kelime gruplarının linkleme özelliğiyle birleşmesi sayesinde yazınızı okuyan müşterileri ihtiyaçları olan sayfalara yönlendirebilirsiniz. Bu da içerik hazırlayan kişilerin belirlemesi gereken önemli konulardan birisidir.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *