«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. Elektronik Ticarette Satış Arttıran 5 Etkili Yöntem

Elektronik Ticarette Satış Arttıran 5 Etkili Yöntem

Elektronik Ticarette Satış Arttıran 5 Etkili Yöntem

Elektronik Ticarette Satış Arttıran 5 Etkili Yöntem

Profesyonelce çekilmiş ürün fotoğrafları, detaylı ürün tanıtım yazıları ve birkaç basit bilgiler ile e-ticaret sitenizde satışlarınızı arttırabilirsiniz. Sitenizin ziyaretçi sayısı çok fakat yeterli satışlar gerçekleşmiyor ya da fiyatlarınız gayet iyi yinede satışlarınız artmıyor ise doğru adrestesiniz. 2017 yılında Türkiye’nin çevrimiçi perakende oranının toplam perakende oranı arasındaki değeri %4,1 iken bu oran 2018 yılında %5,3 e yükselmiştir.

Özgün Ürün Açıklamaları Yazın

Son zamanlarda tüketiciler, kendilerine özel teklifler sunmaları ve onların ilgi alanına giren ürünlerin gösterilmesi adına e-ticaret firmalarını daraltıyor. Bu nedenle e-ticaret firmaları da kişiselleştirmelerden yararlanmak istiyor. Asla yapmamanız gerekenler arasında tüm ürünlerinize aynı açıklamaları kopyala ve yapıştır yapmak vardır. Gerekli zamanı ürünlerinize yaratın ve üzerinde düşünülmüş çoğunluğu kendi düşüncelerinizden oluşan bir ürün tanıtım yazısı ekleyin. Kısacası sadece ürün tanıtımı yaparaktan müşteri odaklı olmayıp ürünüzün müşterinize faydalarını anlatın.

Ürün Fotoğraflarınızın Kaliteli Olmasına Özen Gösterin

Müşterilerinizin güvenini kazanmanın yolu onlara kaliteli bir ürün fotoğrafları sergilemekten geçmektedir. Bu nedenle çözünürlüğü yüksek, kaliteli ve aynı zamanda net olan ürün fotoğraflarınız, müşterilerinizin ürününüzü tanımasına ve satın alacak olduğu ürün ile bağlantı kurabilmesine yol açar. E-ticaret sitenize yüklediğiniz kaliteli ürün fotoğraflarının altına yazacak olduğunuz da özgün tanıtım yazıları sayesinde müşterileriniz satın almaya daha da yaklaştı.

Okumalısın ;
Amazon FBA Satış Yapabilme Rehberi

Sosyal Medyanın Gücünden Yararlanın

Sosyal platformlar e-ticarette satış arttırmanın önemli yollarından biridir. Bu mecrada aktif olmaya son derece özen gösterin. Müşterileriniz ile sık sık iletişim haline geçebilir ve onları daha iyi anlamaya başlayabilirsiniz. Sosyal platformları, markanız için yarar sağlayabileceğini düşündüğünüz her türlü açıdan kullanmaya çalışın. Bu dönemlerde hakkınızda bir sürü yorumlarla karşı karşıya kalacaksınız.

Kötü yorumları okumaya özen gösterin ve hatta samimi bir dille cevap bile yazabilirsiniz. Müşterilerinizle ilgilendiğinizi bilmeliler. Markanızın tanıtımı elinizden geldiğince iyi ve doğru yapın. Böylelikle sosyal mecraların sağladığı katkılar ile satış arttırmanın yollarından birinin cevabını bulmuş olursunuz.

Müşteri İsteği Esasına Göre Çalışım

Yapacak olduğunuz site tasarımlarınız sayesinde satışlarınıza büyük oranda katkılar sağlayabilirsiniz. Eğer ki müşteriler siteniz içerisinde kayboluyor ya da sitenizin tasarımından sıkılıyorsa bu durumlar son derece satışları da etkiler. İlk izlenimler her zaman çok önemlidir. Kolay tasarımları ziyaretçilerinize sunun. Ürün tanıtımlarında doğru ve açık sözcüklerden yararlanın.

Tasarımlarınızda güven vermeyi hedefleyin. Çoğunlukla kötü tasarımlanmış siteler ziyaretçilerinin güvenini kazanamaz. Öyle zamanlarda kullanıcı siteden ayrılır ve genellikle de daha girmezler. Ürünlerinizi doğru kategorize etmelisiniz. Karmaşık menülerden her zaman uzak durun. Asıl hedefiniz var olan müşterinizin aradığını rahatça bulabilmesidir. Tasarımlarınızın kullanıcı dostu olması olumlu kullanıcı deneyimleri oluşturur.

Okumalısın ;
Elektronik Ticarette Satış Arttıran 5 Etkili Yöntem

Elektronik Posta Kampanyaları Sunun

E-posta kampanyalarınızı geliştirip e-ticaret satışlarınızı nasıl artıracağınız konusunda kolayca ilerleme kaydedebilirsiniz. Abonelerinize yollayacağınız e-postaların dikkat çekici nitelikte olmasına gayret edin. Abonelerinize özel olduğunu onlara hissettirin. Onlara samimi bir dille yaklaşmanız olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Örneğin ilk müşterinize “Hoş geldin” maili yollayabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli kampanyalar hakkında bilgiler ve indirim kuponları hakkında detaylı bilgileri e-posta aracılığıyla iletebilirsiniz. Sepetlerinde unutmuş oldukları ürünleri veya sepete ekledikleri ürüne benzer ürünleri onlara önerebilir ve ilginç bilgiler sunabilirsiniz. Asla müşterilerinizi sıkıcı gönderilerle bunaltmayın. Olabildiğince dikkat çekici olun.

İstek Liste Hatırlatıcı E-postalar

Bahsettiğimiz gibi e-ticarette satış arttırma yöntemlerinden biri sepette unutulmuş olan ürünleri e-postalar aracılığıyla hatırlatabilirsiniz. Ayrıca istek listesinde bulunan ürünleri de ziyaretçilere tekrardan yollayabilirsiniz. Çoğunlukla kullanıcılar istek listelerine ekledikleri ürünleri unutmaktadırlar. Ancak bu gibi durumları fırsata çevirerek unutulan ürünleri hatırlatıp ziyaretçileri sitenize tekrardan çekebilirsiniz. Ayriyeten tekrardan çeşitli indirimlerden yararlanıp kolayca müşterinizi sitenize çekebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *