«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. eMAG’te Satış Nasıl Yapılır?

eMAG’te Satış Nasıl Yapılır?

eMAG’te-Satış-Nasıl-Yapılır

eMAG’te Satış Nasıl Yapılır?

İşletmeler ve kişiler yurtdışına internetten satış yapmak için kendilerine ait bir site açıp veya satış yapabilecekleri pazaryeri alanlarına kayıt yaptırıp e-ticaret yapabilmektedir. E-ihracat ve e-ticaret yapabilmek için pazaryerlerine kaydolmayı tercih eden işletme ve kişilerin satış yapabilecekleri pek çok alan bulunmaktadır. ETSY, eBay, Aliexpress, Amazon gibi çok bilinen pazaryeri alanlarının yanında eMAG gibi az bilinmekte olan pazaryeri alanları da satıcıların hizmet ve ürünlerini satışa çıkarabilecekleri alanlar arasında yer almaktadır.

eMAG benzeri yerel pazaryeri alanlarında satış yapmayı isteyen işletmelerin ve kişilerin hizmet ve ürünlerini satmaya başlamadan dikkat etmeleri gerekli olan pek çok unsur bulunmaktadır.

eMAG Ne Demektir?

eMAG, Radu Apostolescu tarafından 2001 senesinde kurulmuş, e- ihracat pazaryeri alanları arasında yer alan bir platformdur. Bu alanda satıcılarla alıcılar bir arada yer almaktadır.

eMAG, Naspers’e bağlı şekilde faaliyetlerini yürütmekte olan bir alan olup Romanya’ya ürün satışı yapmayı istemekte olan işletmelerin ve kişilerin çok tercih ettiği alanlar arasında bulunmaktadır. Komisyon ücretleri ve mağaza açma ile faaliyet gösterilebilecek olan bu alan Romanya’nın en güvenilir ve en yaygın pazaryeri alanları arasında bulunmaktadır.

eMAg’te mağaza açabilmeyi isteyen işletmeler ve kişiler genel olarak bu alanın sağlamakta olduğu avantajlardan da faydalanmayı istemektedir.

Okumalısın ;
Yaz Sezonunda Satışlarını Arttırmak İsteyen E-ticaret Firmalarına İpuçları

eMag’te Satış Yapmanın Avantajları

eMAG’te satış yapmayı tercih etmiş olan işletmelerin ve kişilerin bu alanı seçmelerinde eMAG’te satış yapmanın sağlamış olduğu avantajlardan yararlanabilme isteği yer almaktadır. eMAG, Romanya’nın bilinen en yaygın alanlarından biri olarak satıcılara pek çok avantaj sağlamaktadır. eMAG’te satış yapmanın avantajlarından bazıları;

 • eMAG, Romanya’nın en yaygın pazaryeri alanlarından biri olduğundan trafiğinin yüksek olduğu bilinmektedir.
 • eMAG’te hizmet ve ürün satışı yapan firmalar pek çok müşteriye ulaşabilme olanağına sahiptir.
 • eMAG’ten alışveriş yapmayı kendilerine uygun gören tüketiciler, bu alana güvendikleri için bu alan üzerinden hizmet ve ürün satın almayı tercih etmektedir. Bu durum eMAG’te satış yapmakta olan işletme ve kişilerin güven problemi yaşamadan ürün satabilmelerini sağlamaktadır.
 • eMAG’te satıcıları satış yapabilecekleri pek çok kategori yer almaktadır. Bu durum istenilen ürünlerin satılarak gelir elde edilebilmesini sağlamaya yardımcı olurken aynı zamanda daha geniş hedef kitlelere hitap edilebilmesine yardımcı olabilmektedir.
 • eMAG’te 30 gün ücretsiz iade hakkı olması nedeniyle kişiler bu alandan daha sık alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Ayrıca bu alan hem alıcıları hem de satıcıları korumakta olan bir alandır.
 • eMAG, ürün çeşitlilikleri açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu da istenilen ürünleri alan üzerinden satabilmeye imkân tanımaktadır
 • eMAG, kurumsal bir alan olduğundan buradan satış yapılarak güvenli bir şekilde ticaret yapılabilmektedir.
 • eMAG, yurtdışı pazaryeri alanlarından biri olduğundan, bu alandan hizmet ve ürünlerini satacak olan işletmeler ve kişiler e-ihracat teşvik ve hibelerden yararlanabilmektedir.
 • eMAG’te atış yapmayı istemekte olan herkes mikro ihracat kuralları doğrultusunda hizmet ve ürün satışı yapabilmektedir.
 • eMAG’te satış yapmakta olan markalar Romanya’nın dışında Macaristan ve Polonya gibi Avrupa ülkelerine de satış yapabilmektedir.
Okumalısın ;
E- Ticaret Paketleri ve E-Ticaret Sitesi Özellikleri

eMAG’te satış yapmanın satıcılara sağlamış olduğu avantajlar arasında yer almaktadır. Bu avantajlardan yaralanabilmeyi isteyen işletmeler ve kişiler bu alanda bir mağaza açıp ürün yükleyerek eMAG’te satışı yapmaya başlayabilmektedir.

eMAG’te Satış Yapmanın Dezavantajları

eMAG’te satış yapmanın avantajları olduğu kadar dezavantajlı olabileceği durumlarda bulunmaktadır.

 • eMAG, faaliyetlerini Romanya’da göstermekte olduğundan bu alan üzerinden satışlarını yapmak isteyen işletme ve kişilerin Bulgarca bilmeleri gerekmektedir.
 • eMAG’te satış yapan işletmelerin ve kişilerin şirket statüsünde bulunmaları gerekmektedir. Bu durum şirket açma zorunluluğunu beraberinde getirmektedir.
 • eMAG’te satış yapmakta olan pek çok marka yer aldığından bu durum işletme ve kişilere diğer markalarla rekabet etme zorunluluğu getirmektedir.
 • eMAG’te ürün satabilmek için işletmelerin komisyon ödemesi yapmaları gerekmektedir.
Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *