«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. En İyi E-posta Pazarlama Araçları Hangileridir?

En İyi E-posta Pazarlama Araçları Hangileridir?

En-İyi-E-posta-Pazarlama-Araçları-Hangileridir

En İyi E-posta Pazarlama Araçları Hangileridir?

E-posta pazarlaması, markaların kar edebilecekleri bir müşteri aksiyonu yaratabilmesini ve hedef kitlelerine ulaşabilmesini sağlamakta olan dijital pazarlama yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Ticari faaliyetlerini yürütmekte olan işletmeler e-posta pazarlamasını, hem interaktif iletişim sağlanmasından hem de avantajlarından dolayı tercih etmektedir.

Markalar genel olarak ölçülebilir pazarlama kampanyaları oluşturabilmek amacıyla bazı e-posta pazarlama araçlarından faydalanmayı uygun bulmaktadır. Çünkü bu şekilde hem e-posta pazarlaması ile satış artırırken hem de kampanya başarılarının ölçümlenmesi mümkün olabilmektedir.

E-posta Pazarlaması Ne Demektir?

E-posta pazarlaması veya bilinen bir diğer adıyla e-mail marketing; markaların kampanyaları hakkında tüketicileri bilgilendirmek, özel bir günü kutlamak, belirli bir konu hakkında bilgi vermek, satışını yapmakta olduğu hizmet ve ürünleri tanıtmak ve hedef kitlelerinde bulunan kişilere ulaşabilmek gibi amaçlar ile e-postalar aracılığıyla tüketicilerle iletişim yürütülen dijital pazarlama yöntemidir.

E-posta Pazarlaması Ne Gibi Avantajlar Sağlamaktadır?

E-posta pazarlamasını daha uygun bularak bu yöntemle dijital pazarlama stratejileri geliştirmeyi isteyen işletmeler pek çok avantajdan da faydalanabilmektedir. Bu faydalardan bazıları;

 • E-posta pazarlamasında maliyetlerin düşük olduğu bilinmektedir.
 • Gönderilmiş olan e-postalara karşı olan ilgi ölçümlenebilmektedir.
 • Markalar pazarlama faaliyetlerini takip edebilmelerinin yanı sıra analiz de edebilmektedir.
 • Bireyselleştirilmiş pazarlama stratejileriyle hedef kitlelerde bulunan kişileri etkilemek mümkündür.
 • E-mail marketing yönteminde oldukça hızlı dönüşümler gerçekleşebilmektedir.
 • Kampanya, hizmet ve ürün tanıtımları kolay bir biçimde yapılabilmektedir.
 • Bu yöntemle ürün satışlarının artması sağlanabilmektedir.
 • Şablonlar ile pazarlama çalışmaları hızla tamamlanabilmektedir.
Okumalısın ;
Girişimcilerde Olması Gereken 10 Kitap

Bu avantajlardan yararlanabilmeyi isteyen markaların e-posta pazarlamasına gereken önemi vermeleri ve pazarlama çalışmalarında e-posta pazarlama araçlarını kullanmaları gerekmektedir.

E-posta Pazarlama Aracı Ne Demektir?

E-posta pazarlama araçları, e-posta pazarlaması çalışmaları sırasında özel şablonlardan yararlanılabilen, verilerin aktarılabileceği, yapılan pazarlama çalışmalarının ölçümlenebildiği araçlardır. İşletmelerin genel olarak kullanmayı tercih ettikleri  e-posta pazarlama araçları;

 • Mail chimp,
 • Sendin blue,
 • Constant contact,
 • Convertkit,
 • Get reponse,

Gibi e-posta pazarlama araçlarını kullanmayı tercih ederek e-mail ve dijital iletim çalışmalarını yürütmektedir. Markalar bu araçlar ile hem daha basit bir şekilde e-maillerini hazırlayabilmekte hem de göndermiş oldukları e-maillerini kolayca analiz edebilmektedir.

Mail Chimp

Mail Chimp, Mark Armstrong, Dan Kurziuz, Ben Chesnut tarafından 2001 senesinde kurulmuş e-posta pazarlama aracı olarak bilinmektedir. Mail Chimp, e-posta pazarlaması konusunda akla ilk gelen araçtır. Dünyada 7 milyondan fazla kişinin Mail Chimp kullandığı bilinmektedir. Bu araç ücretsiz ve ücretli olarak kullanılabilmektedir. İşletmeler ücretsiz olan özelliği ile aylık 12 bin adet e-mail gönderebilmektedir. Aynı zamanda e-posta pazarlaması yapabilmek için de 2 bin kişilik bilgilerini kendilerine ait panellerinden yürütebilmektedir. Ayrıca içerisinde kampanyalara ve pazarlama stratejilerine göre kullanılabilecek binlerce şablon yer almaktadır.

Okumalısın ;
E-ticarette Gerçek Zamanlı Pazarlama Hakkında Her Şey

Sendin Blue

Sendin Blue, e-ticaret alanında faaliyet göstermekte olan işletmelerin kullanabilecek oldukları profesyonel e-posta pazarlama araçlarından biridir. İçerisinde;

 • Ücretsiz e-posta şablonları,
 • Sürükle bırak düzenleyicisi,
 • Analiz,
 • Takip etme,

Özellikleri yer almaktadır. Ayrıca Sendin Blue, marka ve işletmelerle postaların kaç kişi tarafından görüntülendiğini ve açıldığını paylaşmaktadır. İşletmeler gönderdikleri e-posta sayısı kadar ödeme yapmaktadır.

Constant Contact

Constant Contact, 1995 senesinde çevrimiçi pazarlama hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Piyasada bilinen en iyi e-posta araçları arasında bulunmaktadır. Büyük, orta ve küçük ölçekli olan işletmelerin sorunsun bir şekilde kullanabileceği bir araç olup, hem işlevselliği hem de kullanıcı dostu ara yüzüyle ön plana çıkmaktadır.

Convert Kit

Convert Kit, e-posta pazarlama araçları içerisine yakın zamanda girmiş olan bir araçtır. Ücretli bir e-posta pazarlama aracı olup, oldukça düşük ücretlerle satışa sunulduğu bilinmektedir. Diğer araçlarda bulunan tüm özelliklere da sahiptir.

Get Response

Get Response, 500’ün üzerinde e-posta şablonu bulunmakta olan bir e-posta pazarlama aracıdır. Kullanıcı sayılarına göre farklılık gösteren üyelik fiyatlarıyla satışa sunulmakta olan e-posta pazarlama aracıdır. Bu araç sayesinde kampanyalar kolay biçimde ölçümlenebilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *