«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Flubit’te Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Flubit’te Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Flubit’te-Satış-Nasıl-Yapılmaktadır

Flubit’te Satış Nasıl Yapılmaktadır?

İnternet üzerinden satışların yaygın hale gelmesi ile birlikte günümüzde pek çok platform ortaya çıkmıştır. Satıcılar artık kendilerine ait e-ihracat ve e-ticaret sitelerinin yanında pazaryeri alanlarından da satış yapabilmektedir. Genel olarak komisyon oranları ile çalışmakta olan ve mağaza açma ücretleri bulunan pazaryerlerinin sayıları gün geçtikçe artış göstermektedir. Pazaryerlerinden satış yapmayı tercih eden kişiler ve işletmeler genel olarak ETSY, Ebay, Aliexpress ve Amazon gibi alanlar dışında yerel alanlardan biri olan Flubit gibi pazaryerlerini de satış yapmak için tercih etmektedir.

Ebay,Aliexpress ve Amazon benzeri pazaryerlerinde oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başararak satış yapmakta olan markaların Flubit’i seçtikleri zaman oldukça profesyonel bir biçimde çalışmaları ve belli başlı prosedürlere dikkat ederek hareket etmeleri gerekmektedir.

Flubit Ne Demektir?

Flubit, 2010 senesinde piyasaya sürülmüş, üst kuruluşu Monetay Unit olarak bilinen bir e-ticaret alanıdır. İngiltere’nin en bilinen e yaygın pazaryeri olan Flubit’in merkezi İngiltere’de bulunmaktadır.

Flubit’in her hafta belirli kampanyaları bulunmakta olup, bu alan üzerinden alışveriş yapmakta olan kullanıcılar 1 milyondan fazla hizmet ve ürünleri her hafta indirimli fiyatlarla satın almaktadır. Hem satıclar hem de alıcılar açısından Flubit’in pek çok avantajı yer almaktadır. Flubit üzerinden satış yapabilmeyi istemekte olan kişiler özellikle bu alanın sağlamakta olduğu avantajlardan faydalanabilmek için bu alanda satış yapmaya başlamaktadır.

Okumalısın ;
E-ticarette Gerçek Zamanlı Pazarlama Hakkında Her Şey

Flubit’te Satış Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Flubit, e-ticaret pazaryerlerinin mantığı ile hareket etmekte olup, bu alan üzerinden satış yapmayı isteyen satıcılara pek çok avantajlarda sağlamaktadır. Bu avantajlardan bazıları;

 • Flubit, İngiltere’de en bilinmekte olan pazaryeri alanlarından biri olduğundan, bu alanda satış yapmayı isteyen markalar tüketicilerin güvenini kazanmayı başarabilmektedir.
 • Flubit’te komisyon oranlarının düşük olmasından dolayı Flubit’te satış yapan işletmeler ve kişiler daha karlı bir biçimde internet üzerinden satışlarını gerçekleştirebilmektedir.
 • Flubit’te satış yapmayı tercih edenler mikro ihracat kurallarının doğrultusunda hizmetlerini ve ürünlerini bu alan üzerinden satışa çıkarabilmektedir.
 • Flubit’te kampanyalar her hafta düzenlendiğinden markalar kampanyalara katılım göstererek, hizmetlerini ve ürünlerini daha uygun fiyatlarla satıp, sürümden kazanmaktadır.
 • Flubit’te satış yamayı tercih eden işletmeler, İngiltere’de faaliyetlerini sürdüreceğinden satışlarını döviz ile yapabileceği için, döviz olarak gelir de elde edebilmektedir.
 • Satışlarını Flubit üzerinden yapmakta olan markalar çeşitli ülke pazarlarına da bu alanlar üzerinden satış gerçekleştirebilmektedir.

Satışlarını Flubit üzerinden yapmayı isteyen e-ticaret firmalarına alanı sağlamış olduğu avantajlardan bazılarıdır.

Flubit’te Satış Yapmanın Dezavantajları Nelerdir?

Ürün satışlarını Flubit’te yapmak avantajlı bir durum gibi gözüküyor olsa da bazı dezavantajları da yer alan bir faaliyettir. Hem çeşitli ülkelerde satış gerçekleştirilmesinden hem de bir pazaryeri olmasından dolayı bazı dezavantajlı durumları bulunmaktadır. Bu dezavantajlardan bazıları;

 • Flubit, e-ticaret pazaryeri alanı olmasından dolayı satışlarını bu alan üzerinden yapan markaların, hedef kitlelere ulaşabilmeleri zordur.
 • Pazaryeri alanlarında komisyon ve mağaza açma ücretlerinin yer alıyor olması markaların karlılıklarını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.
 • Flubit gibi uluslararası pazaryerinde pek çok sayıda satıcı yer aldığından rekabet ortamı da oldukça büyüktür.
 • Satışlarını Flubit’te gerçekleştiren kişilerin marka bilinirliği yaratabilmeleri oldukça zordur.
 • Markaların Flubit’in kuralları çerçevesinde hareket etmeleri gerekmektedir. bu şekilde hareket etmeyen işletmelere ait mağazalar kapanabilmektedir.
 • Satışlarını Flubit’te yapan işletmelerin ve kişilerin rakiplerini en doğru şekilde tanımaları gerekmektedir. Ayrıca hedef kitleyi tanıyabilmeye yönelik çalışmaların yapılması ve aynı zamanda pazaryeri analizlerinin yapılmış olması gerekmektedir.
Okumalısın ;
Girişimcilerde Olması Gereken 10 Kitap

E-ticaret firmaları için Flubit’te satış yapmak dezavantajlı sonuçlar oluşturabileceği gibi Flubit’in marka bilinirliği sağlaması ve hazır bir müşteri kitlesinin olması oldukça avantajlı bir pazaryeri alanı olmasını sağlamaktadır.

Flubit’te Hangi Kategorilerde Ürün Satılmaktadır?

Flubit’te satış yapmak isteyenlerin satabileceği pek çok ürün kategorileri yer almaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Video ve DVD ürünleri,
 • Tablet ve bilgisayar
 • Teknoloji ürünleri,
 • Küçük ev aletleri,
 • Veri ürünleri,
 • Ağ kabloları gibi ürünlerdir.
Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *