«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. Gardrops Komisyon Oranları Nedir?

Gardrops Komisyon Oranları Nedir?

Cimri Komisyon Oranları Nelerdir (2)

Gardrops Komisyon Oranları Nedir?

Gardrops, takas ve ikinci el sistemi olarak kurulmuş ve günümüzde birçok ürün ve ikinci el kıyafetin satışlarının gerçekleştirilmekte olduğu bir alandır. Günümüzde sürdürülebilirlik için ikinci el alışverişler oldukça tercih edilmekte, alıcılar uygun fiyatlarla birçok ürüne sahip olabilmektedir.

Gardrops Ne Demektir?

Gardrops uygulama alanı Ertuğrul Özpolat tarafından kurulmuş olup, kullanılmayan aksesuarların ve kıyafetlerin takas edilmesine ve satışına aracılık etmekte olan bir girişimdir. Gardrops mobil uygulaması ile satıcılar satmak istedikleri ürünlerin fotoğraflarını çekerek siteye yüklemektedir. Alcılar ise mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden hızla satın alma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Sitede yaklaşık olarak 1 milyonu aşan ürün yer alırken, ürün çeşitliliği de oldukça geniştir.

Gardrops’ta Satılan Ürünler Hangileridir?

Gardrops uygulama alanında Erkek ve kadın giyim, aksesuar, çanta, ayakkabı, ev elektroniği ve anne bebek başta olarak yüzlerce kategorilerde milyonlarca ürüne sahibinden ulaşabilmek mümkündür.

Gardrops’ta Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Gardrops’ta satış yapılabilmesi için gardrops mobil uygulamasının indirilmesi yeterlidir. Android’ten veya App Store’den uygulamanın en güncel hali indirilmektedir. Sonra da üye olma işlemi gerçekleştirilerek satılmak istenilen ürünler uygulamaya yüklenmektedir. Adil fiyat politikaları uygulamak, detaylı olarak ürün açıklamalarına yer vermek, doğru görseller kullanmak ve profili güncel tutmak ürünlerin daha kolay bir şekilde satılmasını sağlamaktadır.

Okumalısın ;
E-ihracata Başlamak İsteyenlere Tavsiyeler

Gardrops’ta Ürün Satışının Avantajları

Gardrops’ta ürün satışının en önemli avantajlarının başında komisyon olmaması yer almaktadır. Komisyon uygulanmadığı için elde edilen gelir daha fazla olmaktadır. Gardrops hizmet bedeli, satılan ürün başına tahsil edilmektedir. Gardrops hizmet bedeli, 200 TL’ye kadar olan ürünler için 5.99 TL şeklindedir. Ancak birden çok ürün satılması halinde hepsi için 5.99 TL tahsil edilmektedir ki bu da satıcıların oldukça karlı olduklarını göstermektedir.  Gardrops hizmet bedeli dışında herhangi bir gardrops komisyon oranları uygulanmamaktadır.

Gardrops uygulaması üzerinden satıcılar kullanmadıkları ürünlerin satışlarını gerçekleştirerek kar elde ederlerken alıcılar da birçok ürüne oldukça uygun fiyatla ulaşabilmektedir. Gardrops her ne kadar ikinci el ürünlerin satılmakta olduğu bir alan olarak bilinse de kullanılmamış etiketli ürünlerin satışı da yapılmaktadır. Alıcılar gardrops üzerinden yurt içinden ve yurt dışından ürünlere oldukça uygun fiyatlarla ulaşılmaktadır.

Gardrop’ta istenilen miktarlarda ürün yüklenerek hiçbir kesinti uygulanmadan satış yapılabilmektedir. Gardrop’ta satın alınmakta olan ürünlere ücretsiz kargo ile hiçbir kargo bedeli ödenmeden sahip olunmaktadır. Satın alınan ürünlerin iade edilebilme hakkı bulunmaktadır.

Gardrops Komisyon Oranları Nedir?

Gardrops’ta  ürünler % 0 komisyon ile satılmaktadır. Satılan ürünler için hiçbir komisyon ödemesi yapılmamaktadır. Ayrıca Gardrops uygulaması UPS, Sürat, MNG, Yurtiçi ve PTT kargo şirketleri ile çalışmakta olup kargo işlemleri ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Gardrops’ta satıcı ya da alıcı kargo ücreti ödememektedir. Kargo her iki taraf içinde ücretsiz olmaktadır.

Okumalısın ;
Polonya’da Nasıl Şirket Kurulabilir?

Gardrops üyelerine ürünleri satıldıktan sonra kargo numarası verilmektedir.  Bu numarayla ürünlerini gönderebilmektedirler. Sonra da sipariş takip numarası alıcılara iletilmektedir.

Gardrops Hizmet Bedeli Nedir?

Gardrops üyeleri; altyapı, reklam bedelleri, kart işlemleri, havale, EFT, KDV için herhangi bir ücret ödememektedir. Gardrops çalışmalarını sürdürebilmek için gerekmekte olan ücreti alışverişler esnasında alıcılardan uygun hizmet bedeli şeklinde karşılamaktadır. Gardrops’ta 200 TL’ye kadar olan hizmet bedeli 5.99 TL şeklinde belirlenmiştir. Ancak 201 TL üzerindeki satışlarsa % 9 satıcılara işlem bedeli uygulanmaktadır.

Gardrops’ta Satışları Artırabilmek İçin Neler Yapılması Gerekmektedir?

Gardrops’ta ürünleri öne çıkarabilmek için bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Kullanıcı yorumlarına açık olunmalı, yorumlar dikkate alınmalı ve yorumlara cevap verilmelidir.
  • Kullanıcıların isteklerine ve beklentilerine göre hareket edilmelidir.
  • Rekabet ortamlarında öne çıkabilmek için fiyatların gözden geçirilmesi gerekmektedir.
  • Ürün fotoğraflarının beyaz zeminler üzerinde çekilmesine ve farklı açılardan çekilmesine dikkat edilmelidir.
  • Ürünlerin açıklamalarına detaylı olacak şekilde yer verilmense özen gösterilmelidir.
  • Adil ve rekabet ortamlarına uygun olacak fiyat politikası gerçekleştirilmelidir.
Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *