«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Girişimcilerde Olması Gereken 10 Kitap

Girişimcilerde Olması Gereken 10 Kitap

Girişimcilerde-Olması-Gereken-10-Kitap

Girişimcilerde Olması Gereken 10 Kitap

Girişimcilik alanında kendilerini geliştirip başarılı olmak isteyen kişiler günlük yaşam aktivitelerinin yanı sıra kitap okumalı, yazılar yazmalı ve haber takip etmelidir. Bunun sebebi ise her girişimcinin belli konularda uzman olmasının önem arz etmesidir. Pek çok zamanda girişimciler bakış açılarının değişikliğinde veya yeni fikir elde etmede girişimcilik kitaplarından yararlanmak ister. Dolayısıyla iyi girişimcilik kitaplarına ulaşmak isteyenler iyi araştırmalar yapmalıdır. Sizlere, girişimciliğe yeni başlamış ya da kendini bu alanda uzmanlaştırmak isteyenlere 10 kitap önerisi sunduk.

 • Eric Ries – Yalın Yeni Girişim

Eric Ries tarafından 2019 yılında kaleme alınan bu kitap en iyi girişimcilik kitapları arasında yerini almış, belli başlı konularda pratikler aracılığıyla bilgi sahibi olmak ve düşünce biçimlerini değiştirmek gibi durumlarda herkesin mutlaka okuması gereken kitapların arasında bulunuyor. Aynı zamanda inovasyon yönetiminden de bahsediliyor.

 • Philip Kotler – A’dan Z’ye Pazarlama

Philip Kotler’in 2013 yılında yazdığı bu kitabı günümüzün dijital çağ olduğunu düşünerekten sizlerle paylaşabiliriz. Bu kitap, pazarlama çalışmalarının sadece departman çalışanları ile bağlantılı olduğunu anlatıyor. Bununla birlikte hem işletmelere hem de girişimcilere yol göstermek adına markalaşmalar, yaratıcılık ve CRM gibi bilgileri içinde bulundurup sizlere bir başucu kitap olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

 • Richard Koch – 80/20 İlkesi
Okumalısın ;
E-ticarette Satış Arttırma Teknikleri

Richard Koch tarafından 2017 yılında Türkiye’de yayımlanan bu kitabın ana fikri bir sonucun yüzdelik sekseninin, üretilen nedenlerdeki yüzdelik yirmiden kaynaklı olduğunu söylüyor. Aynı zamanda bu kitabı okuyanlar sebep-sonuç ilişkilerini geniş açılardan görebiliyor.

 • Seth Godin – Mor İnek Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün

Kendisini profesyonel bir konuşmacı ve yazar olarak bizlere kabul ettiren Seth Godin, çok satan sayısız kitabın yazarı olarak öne çıkıyor. İlgili kitap içerisinde şirketlerin ön plana çıkmalarına sebep olan en büyük etkenlerden biri olan farklılaşmanın nasıl kurgulandığından bahsediliyor.

 • Gary Vaynerchuk – Rakibini Yere Ser

Hem pazarlamacıların hem de girişimcilerin okuması gereken kitaplar arasında yer alan bu kitap 2014 yılında yayına girmiştir. Bir markanın pazarlama stratejisini nasıl geliştirdiğini ve ne tür bir sosyal medya stratejisinin markasını öne çıkaracağını anlatan bu kitap, her girişimcinin başucu kitabı olmalı.

 • Cevher Ceylan – Steve Jobs Olsa Ne Yapardı?

Cevher Ceylan’ın kaleme aldığı bu kitap, ticari zeka kitapları ile girişimcilik kitapları arasında yerini alıyor. Kitap içerisinde Apple, Facebook, Amazon, Alibaba, DELL, Boomberg, IKEA ve Paypal gibi dünyaca ünlü şirketlerin kurucularının ve yöneticilerinin yol haritaları bulunuyor.

 • Chris Guillebeau – 100$’lık Başlangıç

2015 yılında kaleme alınan bu kitap, az sermaye ile iş kurmak isteyenlerin mutlaka okuması gereken kitapların başında yer alıyor. Kitap içerisinde yeni bir iş fikrine sahip olan ve onu uygulamak isteyen herkesin bütçesi bitmeden onu nasıl büyütebileceğini ve nasıl başarılı bir girişimci olunacağını okuyucuları ile paylaşıyor. Az bütçe ile nasıl büyük işler başarıldığını bu kitap aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

 • Robert T. Kiyosaki & Sharon L. Lechter – Zengin Baba Yoksul Baba
Okumalısın ;
Geçici Vergi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1997 yılında yayımlanmış olmasına rağmen her zaman güncelliğini korumuş ve okuyucusunun ufkunu geliştirmeyi başarabilmiş bir kitap olan Zengin Baba Yoksul Baba’nın temel amacı, mali açıdan bağımsız olan bireylerin hangi adımları izlemesi gerektiğidir. Bununla birlikte üst sınıf zengin ailelerin, zenginliğinin korunmasının herhangi bir okulda öğretilmediği de yer alıyor.

 • Napoleon Hill – Düşün ve Zengin Ol

Bu kitabı okuyanlar zenginliğin sırlarını öğrenecekmiş gibi düşünseler de olay farklıdır. Çünkü söz konusu kitapta bir nebze zenginlik olsa da, kitabın teması başarı üzerine kurulu ve felsefenin insanların her düzeyde başarılı olması için değerli olduğu söyleniyor.

 • Jonathan Rosenberg & Eric Schmidt – Google Nasıl Yönetiliyor?

Bu kitap, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google’ın yarattığı değerleri ve Google’ın bir kurum kültürü geliştirerek dünya devleri arasında yer almasının nedenini gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *