«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmak İçin 5 Neden

Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmak İçin 5 Neden

Home-Ofis-Şahıs-Şirketi-Kurmak-İçin-5-Neden

Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmak İçin 5 Neden

Son zamanlarda dünya genelinde pek çok kişi home ofis şahıs şirketi kurarak çalışmayı tercih etmektedir. Bunun nedeni de hem şahıs şirketinin masraflarının az olması hem de kurulmasının kolay olmasıdır. Bu nedenler pek çok kişinin şirket kurarken şahıs şirketlerine yönelmesini beraberinde getirmektedir.

Şahıs Şirketi Ne Demektir?

Şahıs şirketi, bir ya da birden çok kişi tarafından kurulabilen şirketler olarak bilinmektedir. Anonim şirketlerden ve Limited şirketlerden şahıs şirketleri ayırmakta olan en büyük özellik de şahıs şirketlerinin ufak ölçekli şirketler özelliğini taşıyor olmasıdır. Genellikle şirketin kurulum masraflarının az olması, kolay kurulmasının yanı sıra kapatılmasının da kolay olması, şahıs şirket kurulmasının tercih edilmesine en fazla etki eden nedenlerdir. Şahıs şirketi kurmak isteyenler belirlemiş oldukları bir dükkânı göstererek şirket kurabildikleri gibi home ofis şahıs şirketi kurabilmeyi de tercih edebilmektedir. Home ofis şahıs şirketleri, stopaj masraflarını da azaltmakta olduğundan tercihlerin arasında yer almaktadır.

 • Home Ofis Şahıs Şirketi Kurabilmek İçin Gerekli Olan Evraklar

Home Ofis Şirket kurmak için 5 nedenden ilki, Home Ofis Şirket kurmak için gerekli evrakların az olmasıdır. Home ofis şahıs şirketi kurulmak istenildiğinde gerekli olan evraklar, şahıs şirketi kurulma aşamasında istenmekte olan evraklarla aynı evraklar olup bu evraklar şunlardır;

 • Kimlik belgesi fotokopisi,
 • Muhasebeciye verilmesi gerekli olan vekâletname,
 • Kira sözleşmesi,
Okumalısın ;
E-ticarette Şirket Kültürü Nasıl Tanımlanır?

Gibi evraklar, home ofis şahıs şirketi kurulabilmesi için gerekeli olan evraklardır. Bu evraklar arasında dikkat edilmesi gereken evrak, kira sözleşmesidir. Kira sözleşmesi verilirken evin tümüne ait kira kontratının gösterilebilinmesinin yanı sıra ev sahibi ile anlaşma yapılarak evin yalnızca bir odası için kontrat düzenlenerek sadece bu oda ofis olarak gösterilebilmektedir. Evin tamamının gösterilmesi ile bir bölümünün gösterilmesi arasında stopaj farkı bulunmaktadır. Bu nedenle stopaj masraflarının daha az olmasını isteyen kişilerin evin yalnızca bir odasını şirket olarak gösterdiğine dair kira sözleşmesi düzenlemesi daha avantajlı olmaktadır.

 • Home Ofis Şahıs Şirketi Kurulmasının Maliyetinin Düşük Olması

Home ofis şahıs şirketi kurmak için 5 nedenden ikincisi de home ofis şahıs şirketi kurulmasının, diğer şirket türlerine göre daha düşük maliyetler ile gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Şahıs şirketi kurulurken bazı ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücretler;

 • Noterden muhasebeciye vermek için düzenlenecek olan vekâletnameye ödenen ücret,
 • Şirket kuruluşu için ödenmesi gereken servis ücreti,
 • Vergi dairesi sözleşme damga vergisi için ödenmesi gereken ücret,
 • İmza beyannamesi için ödenmesi gereken ücret,
 • İki adet vesikalık resim için ödenecek olan ücret,
 • İkametgâh belgesi için ödenmesi gereken ücret, ancak ikametgâh belgesi e-devlet üzerinden ücretsiz olarak da alınabilmektedir.
Okumalısın ;
Flubit’te Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Home ofis şahıs şirketi kurulurken ödenmesi gereken ücretler bunlardır.  Bu işlemlerinin ücretleri de oldukça düşük maliyetlere sahiptir.

 • Home Ofis Şahıs Şirketler ile İstenilen Alanda Çalışılabilmesi

Home ofis şahıs şirketi kurularak şirket farklı alanlara doğruda yönlendirilebilmektedir. Genellikle şirket kurma aşamasında istenilmekte olan Nace Kodları faaliyet alanlarına göre artırıldığında şirketin farlı alanlarda çalışması da sağlanabilmektedir. Home ofis şahıs şirketi ile istenildiğinde danışmanlık hizmetleri verilebilmekte, istenildiği zaman Nace kodu ekletilmiş ise e-ticarette yapılabilmektedir.

 • Home Ofisin Çalışma Kolaylığı Sunması

Genellikle home ofis şahıs şirketleri kargo yapmayı ve operasyon süreci gerektirmeyen pek çok alanda faaliyetlerini sürdürebilmektedir. E-ticaret yapan pek çok home şahıs şirketi en çok stoksuz satış yapmayı tercih etmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için satış yapmayı düşünülen alandaki bayilik veren firmalarla iletişime geçmek yeterli olmaktadır.

 • Kargo ve Operasyon Yükü Olmadan E-ticaret Yapma Kolaylığı Sağlaması

Home ofis şahıs şirket kurmanın 5 nedeninden biri de kargo ve operasyon yükü olmadan e-ticaret yapma kolaylığı sağlıyor olmasıdır. Bunun için de alanda bayilik veren şirketler ile anlaşma sağlanarak ürün tedariki, stok yapma gibi problemlerle karşılaşılmadan ürün satışı yapılabilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *