«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. İşleri Kolaylaştırabilecek Ücretsiz En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

İşleri Kolaylaştırabilecek Ücretsiz En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

İşleri-Kolaylaştırabilecek-Ücretsiz-En-İyi-Fotoğraf-Düzenleme-Programları

İşleri Kolaylaştırabilecek Ücretsiz En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Günümüzde dijitalleşmenin yaygınlaşması ile görsellik oldukça ön plana çıkmıştır. Markalar ve bireyler işletmelerine veya kendilerine ait internet sitelerinde, bloglarda ve sosyal medya alanlarında genellikle fotoğraf kullanmayı tercih etmektedir.

Özelliklede markalar açısından düşünüldüğü zaman fotoğrafların oldukça önemli olduğu bilinmektedir. E-ticaret sitlerinden alışveriş yapan kişiler üründen önce ilk teması ürün fotoğrafları ile gerçekleştirmektedir. Bu nedenle profesyonel bir şekilde hareket etmeyi isteyen markaların ürün fotoğraflarını özenle düzenlemeleri gerekmektedir.

Markalar ürün fotoğraflarında genel olarak ücretli fotoğraf düzenleme programlarını ve uygulamalarını tercih ediyor olsa da işletmelerin kullanabilecekleri pek çok ücretsiz düzenleme programı da bulunmaktadır. Bu program ve uygulamalardan bazıları;

Snapseed

Snapseed, Google tarafından 2011 senesinde tasarlanarak piyasaya sunulmuş olan bir fotoğraf düzenleme programı olup, fotoğraf düzenleme programları arasında en iyilerden biri olarak bilinmektedir. Snapseed, genel olarak telefondan fotoğraf düzenlemeyi isteyen kişilerin kullandığı bir programdır.

 • Windows Phone,
 • Android,
 • Apple,
 • Windows,

İşletim sistemi bulunan cihazlarda Snapseed kullanılmakta olup,  geliştiricisi de Nik Software’dir.bu program daha çok fotoğraflarına dijital filtreler eklemek  ve fotoğraflarını geliştirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Snapseed, telefona veya Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarlara indirilerek fotoğraflar ücretsiz olarak düzenlenebilmektedir.

Okumalısın ;
eBay’da Satış Yapma

GIMP

GIMP; Windows, Mac Os ve Linux işletim sistemi bulunan cihazlarda kullanılabilecek olan bir fotoğraf düzenleyicisi olup, 1996 senesinde geliştirilerek piyasaya sunulmuştur. GIMP, Adobe Photshop’ta en iyi alternatif programların arasında bulunmaktadır.  Ayrıca GIMP, hareketli görüntüler ile fotoğrafların zenginleştirilebileceği, fotoğraflara efektler eklenebilecek ve fotoğrafların düzenlenebileceği bir programdır.

 • Logo ve Reklam çalışmaları,
 • Birden fazla dosya türü,
 • Görsel sıkıştırma özelliği,
 • Gelişmiş araçlar seçeneği,
 • Katmanlar ile çalışabilme özelliği,

Gibi özelliklerle ön plana çıkmakta olan GIMP fotoğraf düzenleme aracı, Adobe Photshop’a alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Photo Works

Photo Works, en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında bulunmakta olup, 1995 senesinde geliştirilmiştir. İşlevsel pek çok özelliğiyle ön plana çıkmakta olan fotoğraf düzenleme aracıdır. Photo Works’de karmaşık düzenleme yapısı yer almamaktadır. Bu durum fotoğraf düzenlemeyi isteyen işletmelerin ve kişilerin bu işlemi kolayca yapabilmelerini sağlamaktadır.

Photo Works, fotoğraf düzenleyici olarak bilinmekte olup, kullanıcılar istedikleri zaman katmanlarla çalışmalarını sürdürebilmektedir. Yapılmış olan son gelişmeler ile Photo Works’e eklenmiş olan yapay zeka desteği düzenlenmek istenen fotoğrafları hızlı bir biçimde analiz edebilmekte ve fotoğraflarda bulunan yer alan kusurları otomatik biçimde iyileştirebilmektedir.

Bu program ile fotoğraflarda efektler eklemek, otomatik düzenlemeler yapmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca bu programda bulunan portre özelliğinin gelişmiş olduğu bilinmektedir. Adobe Photoshop benzeri programlar arayanlar Photo Works’ü indirerek fotoğrafları ücretsiz düzenleyebilmektedir.

Okumalısın ;
Dünyanın En Büyük E-ticaret Markalarının Girişim Hikâyeleri Nelerdir?

Polarr

Polarr, fotoğraf düzenleme programları arasında yer almakta olup, 2014 yılında geliştirilmiştir. Polar, yapay zekâ destekli olan fotoğraf düzenleme programı olarak bilinmektedir. Telefon ile fotoğraf düzenlemeyi isteyen kişilerin daha çok tercih ettikleri programlar arasında bulunan Polarr, Android ve IOS iletişim sistemi bulunan tüm cihazlarda sorunsuz bir biçimde kullanılmaktadır.

Fotoğraf düzenleyicisi olarak mobil uygulamasını kullanmakta olan kişi sayısının artış göstermesiyle birlikte şirket programı Mac Os ve Windows işletim sistemleri için de geliştirilmiştir. Bu programı hem bilgisayarda hem de telefonda kullanarak fotoğraf düzenleyebilmek mümkündür.

Fotor

Fotor, fotoğraf düzenleme programları arasında bulunmakta olup Tony Duan tarafından 2012 senesinde geliştirilmiştir. Özel bir teknolojiyle geliştirilmiş olan bu araç sayesinde;

 • Kırmızı göz giderme,
 • Fotoğraf düzenleme,
 • Kolaj,
 • Bulanıklaştırma,
 • Diyafram ekleme,
 • Tasarım,
 • Kaplama kullanımı,
 • Çıkartma ekleme,

Gibi pek çok işlem ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Fotoğraf düzenlemesi yapılırken katmanlar ile çalışabilmeye de olanak sağlayan Fotor sayesinde, akıllı şablonlar ve kolaj üretilebilmektedir. Fotor, yaygın fotoğraf düzenleme programları arasında bulunmakta olup, Mac Os, Windows, IOS ve Android işletim sistemine sahip bilgisayar ve telefonlarda kullanılmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *