«
  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret
  3. İyzico Nedir ve Komisyon Oranları Nelerdir?

İyzico Nedir ve Komisyon Oranları Nelerdir?

Şirket Kuruluşu Sırasında Kaçınılması Gereken Hatalar (2)

İyzico Nedir ve Komisyon Oranları Nelerdir?

İyzico, çevrimiçi alışveriş deneyimlerini satıcılar ve tüketiciler açısından güvenli, hızlı ve kolay bir hale getiren; e-ticaret sitelerinin alıcılarına korumalı ve güvenli alışveriş olanağı sunmalarını sağlayabilen teknoloji şirketi olarak bilinmektedir.

İyzico Ne Demektir?

İyzico, çevrimiçi alanlarda gelişmiş bir şekilde ödeme yolları sunan ve çevrimiçi alışveriş deneyimlerini alıcılar ve satıcılar için daha kolay bir hale getiren ödeme altyapısıdır. İyzico ortalama %91’e varmış müşteri memnuniyetine sahip olup, bu altyapı kullanılarak gerçekleştirilmiş olan işlem tutarı toplamın 15 milyar civarında olup, İyzico’nun korumalı olarak sunmuş olduğu işlem sayısının da ortalama 4 milyon civarında olduğu bilinmektedir.

İyzico, e-ticaret firmalarına kişisel ödeme seçenekleri olanağı sunmaktadır. Tam donanımlı ve gelişmiş ödeme altyapısı sayesinde birçok ödeme yöntemi sunmaktadır. Bunlardan bazıları; korumalı ödeme yöntemi, link yöntemi, iyzico ile öde, sanal pos yöntemi benzeri ödeme çözümleridir.

İyzico’nun alışveriş çözümleri kişisel olarak da oldukça fazladır. Bunlardan bazıları; iptal ve iade süreçlerinde kolaylık, 7 gün 24saat canlı destek, saklı kart ile tek tıkla ödeme, banka kartsız kolay ödeme gibi çözümler olarak bilinmektedir.

Dünyanın dört yanına ürünlerini ulaştırarak kazançlarını artırmak istemekte olan e-ticaret siteleri ödemelerini iyzico ödeme sistemiyle alarak birçok yeni müşterilere ulaşabilme fırsatı yakalamaktadır. Çevrimiçi mağaza açmış olan e-ticaret siteleri çok kısa bir zamanda iyzico sanal pos açma yöntemini tercih ederek tüm bankalardan ödeme alabilmektedir.

Okumalısın ;
E-ticaret Sitenizin Kampanya Planlamasını Yapın

İyzico Komisyon Oranı Ne Demektir?

E-ticaret sitelerinde yer alan ödeme sayfalarının güvenli, hızlı ve anlaşılır şekle hazırlanmış olması oldukça önem taşımaktadır. Eğer iyzico ödeme altyapısını tercih ederseniz, müşterilerinize anlaşılır, güvenli ve korumalı bir ödeme sayfası sunulacağını bilmeniz gerekmektedir.

Sepette yer alan ürünlerin satın alınması sırasında müşterilerin karşılarına sanal mağazadan ayrılma gerçekleşmeden iyzico check-oot formu açılmaktadır. Müşteriler bu alana istenilmekte olan kart bilgilerini girmesi ile ödeme işlemleri iyzico sanal pos sayesinde birkaç saniyede gerçekleşmiş olmaktadır.

Kurumsal satıcılar, siteleri üzerinden gerçekleştirilmiş olan başarılı işlemler başına %2,99’dan başlayabilen komisyon oranları ile 0,25 TL işlem ücreti karşılığında özel teklif alabilmektedir.  Ayrıca İyzico kullanmak isteyenlerin ödemeleri gereken başlangıç ücreti ya da sabit ücret yer almamaktadır.

İyzico komisyon oranlarını; iyzico üyeliği bulunan iş yerlerine, yapılmış olan her başarılı işlem başına %2,99’dan başlamakta olan komisyon oranları ile 0,25 TL işlem ücreti uygulamakta olup, taksitli şekilde yapılan işlemlerde de bankaların değişkenlik gösteren vade farkı oranları yer almaktadır.

İyzico Sanal Pos Ne Demektir?

İyzico, e-ticaret işletmelerinin müşterilere alternatifli, korumalı ve güvenli ödeme seçenekleri sunabilmesi adına gelişmiş özellikleri bulunan ödeme altyapılarına sahiptir. Çevrimiçi ödeme yöntemlerinde en fazla tercih edilmekte olan ödeme şekli kartlı ödeme seçeneklerini e-ticaret sitelerine iyzico sanal pos sayesinde anında bütünleşme sağlamak mümkün olmaktadır. Bir e-ticaret sitesinde iyzico sanal pos tercih edilmesi halinde müşterilere taksitli çekim ve tek çekim gibi birçok alternatifi bulunan ödeme şekilleri sunabilmek mümkün olmaktadır.

Okumalısın ;
E-ticarette Google Search Console Rehberi

İyzico sunmuş olduğu gelişmiş özelliklere sahip ödeme altyapısı ve ödeme yöntemleriyle korumalı ve güvenli alışveriş olanaklarını hem satıcılar hem de alıcılar açısından mümkün bir hale getirmektedir. Aynı zamanda iyzico’nun ödeme hizmetlerinden faydalanabilmek için iyzico başvuru süreçleri de zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. E-ticaret siteleri için sanal pos almak istediğinde bankalara ayrı ayrı başvuru yapılmasına gerek olmadan iyzico’nun sanal pos yardımı ile bütün bankalardan hemen ödeme alınmaya başlanabilmektedir.

İyzico Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

İyzico başvuru süreci, zahmetsiz ve çevrimiçi şekilde hızlı olarak gerçekleştirilmektedir. Sunmakta olduğu hızlı başvuru sistemi sayesinde, e-ticaret işletmelerini bankalarla yaşamış oldukları uzun süren değerlendirme süreçlerinden kurtarmaktadır.  Sanal pos alabilmek için iyzico başvuru formu ve evrakları çevrimiçi olarak sisteme yüklü bulunmaktadır. Başvuru için istenmekte olan belgeler; şirkete veya adınıza ait banka hesap bilgilerinin yer aldığı bankadan alınmış bir belge, vergi levhası, şirket ortaklarının kimlik fotokopileri ve imza sirküleridir.

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *