«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Mercado Libre’de Satış Yapmak

Mercado Libre’de Satış Yapmak

Mercado-Libre

Mercado Libre’de Satış Yapmak

İnternet ortamından yurt dışına açılarak satış yapmak için en iyi pazaryeri platformlarından birini tercih etmek için Amazon, Ebay ve Etsy gibi pazaryerlerine denk gelmişsinizdir. Bu platformların aksine pek çok farklı pazaryeri platformlarının da olduğunu unutmamalısınız. Çünkü ciddi anlamda çevrimiçi ortamda satış yapmak için oldukça geniş bir yelpazeye sahip pazaryeri platformları bulunur. İşte bu platformlardan birisi de Mercado Libre’dir. Güney Amerika’da popülerliği oldukça yüksek olan Mercado Libre, 1999 yılında merkezi Arjantin’de olmak üzere kurulmuştur. Diğer platformlarda olduğu gibi bu platformda ve satış yapabilmek için belli bir komisyon ödenir.Mercado Libre’yi tercih edenler kendilerine ait bir mağaza açabilir ve ürünlerini yurt dışına satabilir. Sizler de Mercado Libre’de satış yapmak hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı inceleyebilir ve Mercado Libre hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Mercado Libre’nin Sağladığı Avantajlar

Gitgide e-ticarete olan talebin sürekli artması pazaryeri platformlarının da sağladığı avantajların artmasına neden oldu. Günümüzde pek çok satıcı bu avantajlardan yararlanmak için çevrimiçi ortamda satış yapmak istiyor. Sağladığı bu avantajlar arasında:

 • Bu platform çoğunlukla Güney Amerika kıtasına ürün satışında bulunmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir platformdur. Ayrıca pek çok ülkelere de açılabilme fırsatı sunar.
 • Güney Amerika’nın en gözde pazar yeri platformudur ve alışveriş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği platformdur.
 • Mercado Libre’nin güvenilirliği ve marka tanınırlığı oldukça yüksektir. Bu platformu tercih ederek satış yapmak isteyen birey ve firmaların güvenli bir platformdan satışlarını gerçekleştirmesini sağlar.
 • Kullanıcılar kolayca mağaza açabilmektedir.
 • Farklı ülkelere açılma fırsatı sunan Mercoda Libre’de ürün satışlarından elde edeceğiniz gelirlerin para birimlerinde farklılıklar yaşanacağından döviz geliri elde edebilme imkanı yaşarsınız.
 • Komisyon oranları ve mağaza açma bedeli diğer pazar yeri platformlarına göre oldukça uygundur.
 • Mercoda Libre, çoğu zaman satıcılarına destek olabilmek adına çeşitli reklam ve kampanya çalışmaları düzenleyerek hedef kitlelerine daha kolay ulaşabilmelerine olanak sağlar.
Okumalısın ;
Ürün Sayfanızda Tüketicilerin Dikkatini Çekebilmek İçin Yöntemler

Sizler de bu gibi avantajlardan faydalanmak istiyorsanız Mercado Libre’de mağaza sahibi olabilir ve ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.

Mercado Libre’nin Sağladığı Dezavantajlar

Mercoda, satıcılarına oldukça avantajlı durumlar sergilese de ne yazık ki dezavantajları da bünyesinde barındırır. Bu dezavantajları arasında:

 • Markaların çoğunlukla Güney Amerika ülkelerine ürün satması durumunda o ülkenin vatandaşlarını iyi analiz etmesi gerekmektedir.
 • Tercihen Mercado Libre’yi seçenlerin İngilizce ile birlikte İspanyolca ve Portekizce dillerine de hakim olması gerekir.
 • Mercado Libre’yi pek çok markanın tercih etmesi sebebiyle rekabet ortamı oluşur.

Bahsettiğimiz dezavantajlarından daha çok avantajlarına odaklanarak bu platform üzerinden mağaza sahibi olabilir ve ürün satışı yapabilirsiniz.

Mercado Libre’de Satışını Yapabileceğiniz Ürünler

Mercado Libre’de satışını yapabileceğiniz pek çok kategori bulunmaktadır. Bu kategoriler arasında; araç aksesuarları, yiyecek ve içecek, evcil hayvan malzemeleri, sanat ve antika ürünleri, bebek malzemeleri, kişisel bakım malzemeleri, ev ürünleri, spor ürünleri ve giyim gibi daha birçok kategoriler bulunur. Sizler de bu ürün gruplarından ürün satışı yapmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Okumalısın ;
10 Bin Saat Kuralı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Mercado Libre’de Satışlarınızı Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Mercado Libre’de satış yapmak isteyen markalar ürün satışlarında artış yaşamak istiyor ise önem vermesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında:

 • İlk olarak ürün fiyatlandırmanızı doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Ürün fiyatlandırması yaparken de dikkat etmeniz gereken bir durum bulunur. Bu durum da rakipleri analiz etmek.
 • Kategoriler arasında talebin çok olduğu ürünlere yönelerek Mercado Libre’de satışlarınızı arttırabilirsiniz.
 • Rakiplerinizi analiz ederek rekabetçi bir satış stratejisi oluşturmanız durumunda rakiplerinizin önüne kolaylıkla geçebilir ve satışlarınızda artış yaşayabilirsiniz.
Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *