«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Onbuy’da Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Onbuy’da Satış Nasıl Yapılmaktadır?

Onbuy’da-Satış-Nasıl-Yapılmaktadır

Onbuy’da Satış Nasıl Yapılmaktadır?

İnternet üzerinden satış yapmak için tercih edilebilecek alanlardan biri olarak bilinen Onbuy, aynı Ebay, Aliexpress, ETSY ve Amazona benzeyen mantık ile hareket eden bir alandır. Bu alanda da satış yapmak isteyen işletmeler ve kişiler yaptıkları satışlar için komisyon vererek ve mağaza açma ücreti ödeyerek oldukça geniş kitlelere ulaşabilme imkânına sahip olmaktadır.

Aynen diğer pazaryeri alanlarında olduğu gibi Onbuy’da ürün satmayı amaçlayan markaların dikkat etmeleri gereken önemli unsurlar ve uymaları gereken bazı prosedürler yer almaktadır. Bu unsurlara dikkat etmeyen ve prosedürleri yerine getirmeyen işletmelerin karlılık durumları olumsuz yönde etkilenebilmektedir.

Onbuy Ne Demektir?

Onbuy, 2014 senesinde kurulmuş olan, piyasaya geç sürülmüş bir pazaryeri alanıdır. Onbuy’un merkezi İngiltere’de yer almakta olup, bu alan İngiltere’nin en bilinen ve kullanılan pazaryerleri arasında bulunmaktadır.

Onbuy’un 15’in üzerinde şirket ile ortaklığı bulunmakta olup, bu alanda mağaza açmayı istemekte olan işletmeler ve kişiler mağaza açma ücretlerini ödedikten sonra bir sanal mağazaya sahip olarak İngiltere’de satışlarını gerçekleştirebilmektedir. Mağaza açma ücretlerinin dışında Onbuy’da satışlarını gerçekleştirecek olan markalar yapmış oldukları her satıştan dolayı alana komisyon ödemesi yapmaktadır. Onbuy,  genel olarak sağlamış olduğu bazı avantajlar nedeni ile tercih edilebilmektedir.

Okumalısın ;
E-ticarette Gerçek Zamanlı Pazarlama Hakkında Her Şey

Onbuy’da Satış Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Onbuy’da satış gerçekleştirmek isteyen markalar, İngiltere pazarına girerek İngilizlere ürün satmayı amaçlıyor olsa da pek çok kişi ve işletme Onbuy’da satış yapmanın avantajlarından yararlanabilmek için bu alanda satış yapmak istemektedir. Onbuy’da satış yapmanın avantajlarından bazıları;

 • 2014 senesinde kurulmuş olmasından dolayı köklü bir alan olduğunu söyleyebilmek mümkündür.
 • Onbuy, henüz kullanıma açılmadan İngiltere’nin en yaygın alanlarından biri haline gelmeyi başarmıştır. Bu durum ülke içinde Onbuy’un marka bilinirliği yaratmış olduğunun göstergesi olarak kabul edilmektedir.
 • Onbuy’da satış yapmakta olan işletmeler ve kişiler İngiltere’de faaliyetlerini yürütecekleri için gelirlerini döviz olarak elde etmektedir.
 • Operasyonel süreçlerde Onbuy, profesyonel bir marka olmasından dolayı bu alanda satışlarını yapmakta olan markalar lojistik süreçlerini kolayca yönetebilmektedir.
 • Onbuy, her gün milyonlarca dolarlık alış veriş yapılan ve hazır müşteri kitlesine sahip bir alandır.
 • Satışlarını Onbuy’da gerçekleştirmeyi isteyen işletmeler ve kişiler pek çok kategoride satış yapabilmektedir. Bu durum, işletmeleri ve kişileri tek düzelikten kurtarmaya yardımcı olmaktadır.
 • Onbuy’da ürün ve hizmet satışlarını gerçekleştiren kişiler kolaylıkla geniş bir hedef kitleye ulaşabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Onbuy marketplaceda satış yapmanın markalara sağladığı bazı avantajlardır. Onbuy’un pek çok avantajının yer aldığı biliniyor olsa da bu avantajlardan yararlanabilmek için işletmelerin ve kişilerin Onbuy’da mağaza açmaları gerekmektedir.

Okumalısın ;
E-ticaretin 5 Önemli Sırrı

Onbuy’da Satış Yapmanın Dezavantajları Nelerdir?

Onbuy’da satış yapmanın avantajlarının olmasının yanı sıra dezavantajlarının olduğu durumlarda yer almaktadır. Bu dezavantajlı durumlardan bazıları;

 • Onbuy, faaliyetlerini İngiltere’de göstermekte olan bir alan olduğu için bu alanda satışlarını gerçekleştirmek isteyen kişilerin operasyonel süreçleri yönetebilecek kadar İngilizce bilmeleri gerekmektedir.
 • Onbuy, çok fazla kullanılmakta olan bir pazaryeri alanı olduğundan burada satış yapan pek çok satıcı yer almaktadır. Bu da Onbuy’da satış yapmakta olan markaların rekabet içerisinde olduklarını göstermektedir.
 • Onbuy’da satış yapmakta olan işletmeler ve kişiler komisyon bedeli ve mağaza açma ücreti ödemektedir. Bu da markaların kar oranlarını olumsuz yönde etkilemektedir.
 • Ürün satışlarını Onbuy’da yapan markalar hedef kitlelerini oldukça iyi tanımaları gerekmektedir. Yoksa stratejik plan oluşturulabilmesi güçleşmektedir.
 • Onbuy’da satış gerçekleştiren kişiler gelirlerini döviz cinsinden elde ediyor olsa da ödeme alırken kesintilerle karşılaşabilmektedir.

Onbuy marketplaceda satış yapılmasının bazı dezavantajlarıdır. Ancak bu durumlardan daha çok avantajlara odaklanarak bu alanda mağaza açmak markaların kolay gelişebilmelerini sağlayabilmektedir.

Onbuy’da satış yapılabilecek kategorilerden bazıları;

 • Bahçe ve ev ürünleri,
 • Evcil hayvan ürünleri,
 • Elektronik ürünler,
 • Oyuncaklar,
 • Dıy ürünleri,
 • Araçlar,
 • Spor ve dış mekân ürünleri
Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *