«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Shopier Komisyon Oranları Nedir?

Shopier Komisyon Oranları Nedir?

Shopier Komisyon

Shopier Komisyon Oranları Nedir?

Shopier, istenilen alan üzerinde çalışmakta olan satış ve satın alma alanı olarak bilinmektedir. Ürün satışları Shopier sayesinde sosyal medya hesaplarında, çeşitli pazar yerlerinde ya da kişisel internet sitelerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Günümüzde shopier Instagram’da sıklıkla kullanılmakta olan bir yöntemdir.

Shopier Ne Demektir?

Shopier, istenilen alan üzerinde çalışabilen bir ödeme ve alışveriş otomasyonu sunmaktadır. Shopier sayesinde ürün satışları çeşitli pazaryerlerinde, kişisel internet sitelerinde veya sosyal medya hesaplarında kolayca yapılabilmektedir.

Instagram. Pinterest, Twitter, Facebook gibi sosyal medya alanlarında takipçiler ile paylaşılmakta olan ürünlerin satışları Shopier ile gerçekleşmektedir. Kişisel internet siteleri hangi altyapılarda geliştirilmiş olurlarsa olsun shopierle satış yapılabilmektedir.

Shopier Kullanmanın Ne Gibi Avantajları Vardır?

 • Müşteriler ister mobil cihazlardan ister bilgisayardan ürünleri görüntüleyebilmektedir.
 • Müşteriler üye olmaya gerek olmaksızın sipariş vermeye başlamaktadır.
 • Müşteriler siparişlerine internet sitesi ya da sosyal medya hesabından başlamış bile olsa, ödemeler yalnızca site sahibine özel sayfalarda tek tık ile gerçekleşmekte ve siparişlerin satışa dönüşüm oranları artmaktadır.
 • Shopier’i hem müşteriler hem de çevrimiçi işletmeler istediği sosyal medya alanında kolaylıkla kullanabilmektedir.
 • Çevrimiçi mağazada yalnızca mağazaya özel içerikler yer almaktadır.
 • Müşterilerin çevrimiçi mağazayı ziyaret etmesiyle birlikte sipariş süreci otomatik olarak başlamaktadır.
Okumalısın ;
E-ticaret Yapmak İsteyenlerin İptal ve İade Koşulları Hakkında Bilmesi Gerekenler

Satıcılar Açısından Shopier Kullanmanın Artıları

Sosyal medya hesaplarındaki takipçiler müşterilere dönüşmektedir. Müşteriler kredi kartı ya da banka kartıyla taksit ve ödeme imkânı sunulmaktadır. Sipariş alındığında tüm bilgilendirmeler otomatik olarak gerçekleşmekte olup, sipariş takibi yapılabilmektedir.

Alıcılar Açısından Shopier Kullanmanın Artıları

Shopier kullanım kolaylığı alıcılar açısından en önemli artılardan biridir. Alıcılar takip etmekte oldukları kişilerin listeledikleri ürünleri kolaylıkla satın alabilmektedir. Kartlı ödeme yöntemi ile bilgiler ve siparişler her zaman güven altındadır. Beğenilen ürünler taksitli olarak kredi kartı ile satın alınmaktadır.

Shopier’den Satış Nasıl Yapılır?

Shopier’den üç yol ile satıl yapılabilmektedir. Bunlar:

 • Sosyal medya üzerinden satış yapmak,
 • Pazaryerinden satış yapmak,
 • İnternet sitesinden satış yapmaktır.

Sosyal medya hesaplarında Shopier dükkân ürünlerini ve linkini gören ziyaretçiler, müşterilere dönüşmektedir. Bütün sipariş süreçleri otomatik şekilde işlemekte olup, müşteriler ürün gönderimi yapıldığında ya da ödeme alındığında bilgilendirilmektedir.

Shopierle uluslar arası pazaryerlerinde hemen satış yapılmaya başlanabilmektedir. Dükkanlar Shopirle yönetilip, yurtdışı ve yurtiçi müşterilerin ödeme ve sipariş süreçleri otomatik hale getirilebilmektedir.

Shopierle internet sitelerinden dakikalar içerisinde hemen satış yapılmaya başlanabilmektedir. Müşterilere taksitli ya da kartlı ödeme olanağı sunulabilir, ön ödemeli kart kabul edilebilmektedir. İnternet sitelerinin alt yapıları ne şekilde geliştirilmiş olursa olsun Shopierle kolaylıkla satış yapılabilmektedir. Shopier altyapısına geçildiği taktirde müşteriler isterlerse mobil cihazlarını kullanarak ya da isterlerse bilgisayarlarını kullanmayı tercih ederek internet sitelerinden kolayca sipariş verebilmektedir.

Okumalısın ;
E-İhracat İçin Kullanılabilecek Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Shopier Komisyon Oranları Nedir?

Shopier, yapılmakta olan satış bedelleri üzerinden 2,99’dan başlamakta olan oranlar ile işlem bedeli ve 49 kuruşluk da sabit bedel kesintileri yapmaktadır. Satış yapılmadığında ise satıcılardan bir ücret talep edilmemektedir.

Instagram Shopier Ne Şekilde Kullanılmaktadır?

Instagram hesaplarından Shopier’i kullanarak satış yapabilmek oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Instagram hesaplarında Shopier’i kullanmak için önce ürünler listelenerek çevrimiçi dükkânının oluşturulması gerekmektedir. Dükkânda ürünlerin listelenmesi gerçekleştirildikten sonra, dükkân linkine Instagram hesabında yer verilmesi gerekmektedir. dükkan linki seçenekler bölümünden kolayca kopyalanabilmektedir.

Shopier’da Ürün Listelemesi Ne Şekilde Yapılmaktadır?

Shopier’da ürün listelemesi bilgisayar ya da mobil ortamlarda yapılabilmektedir. Mobil cihazın veya bilgisayarın tarayıcısında Shopier hesabına mobil cihaz ya da bilgisayarın tarayıcısıyla giriş yapılarak Ürünler, Ürün Listeleme bölümüne ilerlenmesi gerekmektedir.

Ürün listelemesi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

 • Ürünün en az bir görselinin yüklenmesi gerekmektedir.
 • Ürün hakkında açıklama ve ürün adı girilmelidir.
 • Para birimi ve satış fiyatı seçimi yapılmalıdır.
 • Ürünün satış adedinin girilmesi gerekmektedir.
Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *