«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Teknosa’da Satış Yapmak

Teknosa’da Satış Yapmak

Teknosa’da Satış Yapmak

Teknosa’da Satış Yapmak

Son zamanlarda e-ticaret sektörlerine olan taleplerin artışı şirketlerin e-ticaretteki yatırımlarını genişletmeye sebep oluyor. Türkiye’de e-ticaret sektörüne hizmet eden pek çok marka bulunurken artık e-ticarette pazaryeri olarak da hizmet eden markalar bulunuyor. E-ticaret pazaryerleri arasında bulunan Trendyol, Hepsiburada ve Çiçek Sepeti gibi firmalara artık Teknosa’da dahil oldu.

Teknosa dendiğinde akıllara teknoloji ve teknolojik ürünler gelmektedir. Teknosa, kendisine ait e-ticaret hikayesi ile birlikte teknolojik ürünlerin satışını yapmak isteyen tedarikçiler için bir pazaryeri olaraktan hizmet etmeye devam edecek. Gerçekleştirilmiş toplantılarda gerekli ayrıntılarına yer verilen Teknosa e-ticaret pazaryeri ile ilişkili şirketin paylaşmış olduğu birçok veriler bulunuyor.

Teknosa yalnızca 2021 yılına ait yatırımları yaklaşık olarak 2,5 katına çıkararaktan 2022 yılında Türk lirası olarak 169 milyon değerinde yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyor. Şirket önümüzdeki üç yıl içerisinde de e-ticaret hacimlerini 5 katına çıkarmak istiyor. Teknosa, 2000 yılında Sabancı Holding tarafından ana merkezi İstanbul olacak şekilde elektronik ve teknolojik ürünlerin satışını gerçekleştirmek üzere kuruldu.  Son yapılan basın toplantısında Teknosa’nın artık perakende firma olmaktan çıkmış e-ticaret pazaryeri platformu olmuştur.

Teknosa’da Satıcı Olmak

E-ticaret pazaryeri platformlarından Teknosa’da satış yapmak istiyorsanız belli aşamaları eksiksiz uygulamanız gerekecektir.

 • Yapmanız gereken ilk şey Teknosa’nın internet sayfasına gitmek.
 • Sağ alt köşede bulunan canlı destek düğmesine tıklayın.
 • Canlı destek hattı ile yaptığınız görüşmede kayıt olmak istediğinizi ve Teknosa pazaryeri ile ilgili bilgi edinmek istediğinizi söyleyin.
 • Talebinizi söyledikten sonra müşteri temsilcisi sizler için destek kaydı oluşturacak ve sizi e-ticaret pazaryeri ile ilgilenen bir ekibe yönlendirecek.
 • İlgilenen ekip sizinle irtibat haline geçip istediğiniz bilgileri sizlere sunacak.
Okumalısın ;
Sosyal Medyada İçerik Takvimi

Teknosa’da satış yapmak istediğinizi belirttiğiniz müşteri temsilcileri yalnızca Pazartesi ve Cuma günleri hizmete açık. Sizler bu süreci tamamladıktan sonra Teknosa satışçısı olabilir ve Türkiye’nin neredeyse en büyük pazaryeri platformları içerisinde satışlara başlayabilirsiniz.

Teknosa Satışlarının Sağladığı Avantajlar

Trendyol, Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi firmalarda satış yapmak sizlere nasıl avantajlar sağlıyorsa Teknosa’da da satış yapmak sizlere avantajlar sağlamaktadır. Bunun sebebi de hem Teknosa’nın bilinirlik düzeyinin yüksek olması hem de bu konuda iyi yatırımlar yapmayı hedefleyen bir firma olmasıdır. Başlıca avantajlar arasında;

 • Teknosa 2010 yılından itibaren hizmet vermektedir.
 • Türkiye’nin 81 ilinde şubesi mevcuttur.
 • Firmanın marka bilinirliği ispatlanmıştır.
 • Hazır bir kitlesi olduğu için Teknosa’da satış yapmak isteyenlere kolayca müşteri kitlesi sunar.
 • Markalar, Teknosa pazaryeri üzerinden kolayca performans takiplerini yapabilir.
 • Teknosa, masrafları azaltmak için satıcılarına kargo destekleri de sunmaktadır.
 • Teknosa tedarikçileri, Teknosa’nın anlaşması bulunduğu her banka ile anlaşmalı olarak çalışma fırsatı bulur. Bu da markalara taksitli satış sunar.
 • Kampanyalar sayesinde Teknosa, markaların ürün ve hizmetlerini uygun fiyata satarak gelirlerini arttırırlar.
Okumalısın ;
Elektronik Ticarette Satış Arttıran 5 Etkili Yöntem

Bu avantajların sayısı Teknosa yatırımlarına bağlı olaraktan da değişiklik gösterebilmektedir.

Teknosa’da Satışları Arttırmak

Teknosa’da satışlarını arttırmak isteyen herkesin başlıca yapması gerekenlerden ilki ürün fiyatlandırmasını doğru bir şekilde belirlemektir. Fiyat belirlemesi yaparlarken de rakiplerini analiz etmeli ve onlara göre fiyatlandırma yapmalıdırlar.

Pazaryeri platformlarında ön plana çıkmak istiyorsanız eğer müşteri memnuniyetine de önem vermelisiniz. Çünkü müşteri memnuniyetini sağlayarak ürün ve hizmetlerinizin daha çok kitleye hitap etmesini sağlayabilir ve daha fazla değerlendirme almasına yol açabilirsiniz. Satış arttırmaya yönelik bir diğer husus ise her markanın teslimat sürecini iyi şekilde yönetebilmeyi bilmesidir.

Çünkü alışveriş yapan herkes ürünlerini hızlı bir şekilde teslim almayı istemektedir. Ayrıca çeşitli kampanyalardan da yararlanarak ürün ve hizmetlerinizi sunabilir ve satışlarınızda artış yaşayabilirsiniz. Sizler de Teknosa pazaryerlerinde daha çok satış yapmayı hedefliyorsanız bu unsurları göz önünde tutarak hareket edebilir ve satışlarınızı kolayca arttırabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

Senin Ticaretin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *